„Petr Mikez byl jeden ze zakladatelů místního fotbalu. Turnaj, který nese jeho jméno, organizujeme právě proto, abychom si fotbalové začátky na Malé Skále připomínali," vysvětlil historii turnaje jeden z organizátorů a kapitán maloskalského stávajícího týmu Lukáš Kopecký.

Každoroční lahůdkou je samozřejmě závěrečný duel. V něm se totiž proti sobě postaví ti, kteří za Malou Skálu kdysi hrávali a současné domácí fotbalové mužstvo, které hraje okresní přebor II. třídy. „Tuto akci pořádáme vždycky na závěr fotbalové sezóny. Hráči se k nám vracejí. Většinou jsou to fotbalisté, kteří jsou z okresu, ať už amatéři nebo ti, kteří první, druhou nebo třetí třídu v okrese hrají," uvedl Lukáš Kopecký. Připomenul také, že ve stejný den se konají ještě další fotbalové turnaje v okolí, takže účast byla o něco slabší než v minulých letech. I tak se ale proti sobě u Jizery postavilo osm týmů. A o dobrou atmosféru a napínavé duely určitě nouze nebyla. Škoda, že na turnaj přišlo málo místních fanoušků. Organizátoři připravili pro účastníky hodnotné i lahodné ceny a nikdo neodešel s prázdnou.

Lučan se obávali

Největším favoritem byl tým Lučan, zahrát si přišli i dorostenci jabloneckého Elitexu, fotbalisté ze Železného Brodu nebo z Kokonína. „ Zápas se hraje na dvanáct minut. Ze skupiny postupují všichni a pak se hraje pavouk první se čtvrtým o postup do čtvrtfinále, semifinále a výš," uvedl maloskalský hráč.

Doma chtěli vyhrát

Domácí tým myslel na nejvyšší šance, ale věděl, že to nebude jednoduché. V loňském ročníku získal druhé místo, když prohrál rozhodující finálový duel. „Jsme už trochu starší ročník proti některým mladým hráčům, kteří tu dnes nastupují, a tak to nebude jednoduché, spíš těžké. Přišli jsme si to ale hlavně na hřiště užít," zdůraznil kapitán.

Proti legendám

V závěru se střetly legendy se současnou jedenáctkou. Fotbalová sobota se na Malé Skále povedla, pořadatelé poděkovali za hru fair play a pozvali všechny na další ročník.

Kdo byl nejlepší?

Vítězem turnaje se stalo mužstvo s názvem UMĚLKA TÝM, který ve finále přehrál tým ALFA ROMEO 2:0. Domácí mužstvo SK Malá Skála vyhrálo sice skupinu, ale ve čtvrtfinále nešťastně podlehlo právě vítězi turnaje.

Nakonec ještě v zápase o páté místo maloskalští fotbalisté natěsně porazili sousedy z Líšného 1:0 a pátou příčku získali.

Závěrečné pořadí:

1. UMĚLKA TÝM

2. ALFA ROMEO

3. LUČANY

4. BALETKY

5. SK MALÁ SKÁLA

6. LÍŠNÝ

7. PARDÁL

8. DKL