Do Plavů k dalšímu zápasu okresní fotbalové soutěže přijeli hosté z nedaleké Nové Vsi s úmyslem domácí překvapit. Plavy ale za sebou měly šňůru tří vítězství a nehodlaly si ji nechat nikým přetrhnout. Chtěly naopak v této sérii pokračovat. Hosté je ale velmi překvapili a zatlačili je na domácí polovinu. „Zvláště, když byl nevýrazný Galyas v útoku a Červinka, který na to sám nestačil," komentoval situaci vedoucí Plavů Arnošt Rösler. Nová Ves tedy zaměstnávala plavskou obranu v čele s Horákem. A brankář musel předvádět svoje umění.

VES PAK ŠLA DO VEDENÍ

Situace se přiostřila ve 20. minutě, když přišla ztráta balónu ve středu hřiště a plavský záložník Svačina neuhlídal hostujícího útočníka. Ten naservíroval na pokutové území a tam už se novoveský Halama nemýlil a Jandurovi nedal žádnou šanci. Stav utkání se změnil na 0:1. Po této brance se domácí probudili a začali hostující obranu zaměstnávat. Ta se ale nedala zastrašit a zvláště jejich gólman Bednář několikrát skvěle zasáhl a svoji novoveskou svatyni ubránil.

ČERMÁK ZRYCHLIL HRU

„Do druhého poločasu plavský trenér vystřídal nevýrazného Galyase za navrátilce Čermáka. A obraz hry se změnil díky jeho rychlosti," uvedl A. Rösler. Hostující obrana musela několikrát zasáhnout, a to i nepovoleným způsobem. V 56. minutě se zranil stoper domácích Horák, a tak nastal přesun na hřišti. Nastoupil Pekař, na stopera se stáhl Kouřil. Než se ale Plavy rozkoukaly, potvrdilo se opět „nedáš dostaneš, když v 60. minutě Georgiev zvýšil na 0:2.

ZAČALI SE DOHADOVAT

Pak už se ale Plavy vzpamatovaly. Červinka dal v 65. na rozdíl jedné branky a v 67. domácí Harik srovnal skóre na 2:2. Soupeři neudrželi pevné nervy a začali se dohadovat. A to byla voda na plavský mlýn. Plavy je zatlačily na jejich polovinu. V 78. Pekař strhl vítězství na stranu domácích. Pak si vzal slovo Čermák a ten během dvanácti minut nastřílel Novoveským hattrick. Tím završil spanilou jízdu plavského fotbalu a potvrdil konečný výsledek. Arnošt Rösler k výsledku zápasu řekl: „Kluci bojovali jako mušketýři, jeden za všechny, všichni za jednoho. Vyzvednout bych chtěl proto celý tým, nesložil zbraně a strhl vítězství na svoji stranu. Na hřišti tentokrát nechali kluci duši. A pak zvláště náš brankář Jandura opět čaroval."

Sestava Plavů: Jandura, Horák (55. Pekař), Wild, Fojtík, Kouřil, Vondra, Černý M., Svačina, Harik (72. Matoušek), Galyas (46. Čermák), Červinka.

Nová Ves: Bednář, Vávra, Peroutka, Jetřich, Svárovský, Halama L, Šťovíček (79. Zikeš), Linka, Georgiev, Halama L. jun., Kohoutek, Vít.

Diváků: 50. ŽK: 1:3, rozhodčí: Smoleňák. Branky: 65., 80. a 90. Červinka, 67. Harik, 75. Pekař - 20. Halama, 60. Georgiev.