O víkendu je mohli fanoušci malé kopané vidět na turnaji, který pořádala na házenkářském hřišti v Jabloneckých Pasekách Městská policie. A za svůj výkon mezi ostatními, výlučně mužskými týmy, se nemusely ženy vůbec stydět.

„Je to turnaj proti chlapům. Jsme tady vyloženě proto, aby si holky zahrály. Nevedou si vůbec špatně. Soupeři hrají slušně. Je to, až na tým Hrádku, turnaj místních mužstev. Tak je i dobré, že vstoupí jabloneckým hráčům do podvědomí. Zatím ze čtyř utkání jsme jeden vyhráli a dva prohráli jen s výsledkem 1:0. Měli jsme velkou smůlu, když si naše brankářka poranila koleno a musela ji odvézt záchranka. Zřejmě na nějaký čas s fotbalem skončila. I to holky trochu poznamenalo," vylíčil průběh turnaje trenér.

Jedou až na Sázavu

Tento turnaj nastartoval sérii těch, které je čekají v letních měsících. „Užíváme si léto, doufejme, že bude i hezké počasí. Poslední den v červnu, v úterý, jsme ještě měli poslední trénink. Pak mají holky už tréninkové volno. Ale i tak je čekají víkendové zápasy v rámci turnajů," nastínil program svého týmu trenér Jan Štol. Už tento víkend se vypraví do Lanškrouna.

Tam jedou navíc ještě obhajovat loňské vítězství. Potom je čeká mezinárodní turnaj v Kostelci na Hané. „Hanácká kopačka, jak se turnaji říká, je velmi dobře obsazený turnaj. Při první naší účasti jsme skončili čtvrtí. A tak se určitě budeme chtít dostat i letos co nejdál, vylíčil nejbližší výlety Čertic za fotbalem jejich kouč Jan Štol. Zdůraznil, že určitě nemají fotbalové prázdniny, jen v červenci nebudou trénovat.

Na zápasech se budou dál pravidelně potkávat. „Čekají nás pak ještě dva další turnaje, a to v Ročově a v Ústí nad Labem. Potom si ještě zahrajeme dva přípravné zápasy, na jedem zajíždíme na hřiště soupeřek do Čáslavi a druhý odehrajeme zase v Ústí nad Labem. Poslední před zahájením sezóny je ještě turnaj v Jehnědí. Ten má sice už trochu nešikovný termín v polovině srpna, ale určitě se ho zúčastníme. I když bychom potřebovali v té době už hrát na velkém hřišti, tak do Jehnědí jedeme totiž opět obhajovat vítězství," řekl trenér.

Začnou v srpnu

S pravidelnými tréninky začnou opět od prvního srpnového úterý. V polovině srpna je čeká perná příprava před zahájením ligy a Českého poháru. Od fotbalu si určitě jablonecký ženský tým neodpočine. Bude sbírat zkušenosti na hřištích soupeřek.