Jablonec n. N. – Fotbalistky FK Jablonec o letošním posledním červnovém víkendu reprezentovaly svůj klub a svoje město na velkém letním turnaji v malém fotbale SOL CUP 2016 v Libušíně u Kladna. V sobotu odehrály svoji základní skupinu, neděle potom patřila bojům vyřazovacího play off.
HRÁLY PŮL NA PŮL
V základní skupině podávaly Čertice nevyrovnané výkony, ze kterých nakonec vzešly tři výhry a tři prohry. V součtu jim to vyneslo nevýhodnou pátou pozici, ze které druhý den vstupovaly do vyřazovacích klání. A k tomu se ještě zranily dvě z jejich nejzkušenějších hráček, a to Lenka Bistiaková a Veronika Gadziňská, se kterými pro nedělní play off již nemohl trenér Jan Štol počítat.
ZAMÍŘILY DO FINÁLE
Jablonecké fotbalistky se však semkly v bojovný tým, který se nepříznivému vývoji rezolutně postavil. Nejdříve po trpělivém, takticky zvládnutém výkonu vyřadily po výhře 2:1 silnou Kutnou Horu.
A následně přidaly i další cennou výhru 4:2 nad domácím Libušínem, která je katapultovala do finále turnaje. V něm narazily na velkého favorita, pražský výběr, za který hrály i dvě reprezentantky ČR, Eva Bartoňová s Jitkou Chlastákovou. Zkušenosti i kvality se na hřišti potvrdily a FK Jablonec prohrál boj o zlato 4:1. Stříbrné medaile byly pro jeho mladý výběr však přesto mnohem více, než se očekávalo.
TRENÉR ŠTOL SMEKÁ
Kouč jabloneckého ženského týmu, Jan Štol, byl s výkony svých děvčat spokojený: „Do Libušína jsme jeli s minimem zkušenějších fotbalistek a z toho mála jsme ještě během soboty dvě ztratili. K tomu jsme do play off vstupovali, vzhledem k ne úplně úspěšné sobotě, s velmi nevýhodným losem. To, co holky však v neděli předvedly, zaslouží pověstný klobouček dolů. Svou nadšenou jízdu dotáhly až do finále a také v něm v roli Goliáše proti obrovi předvedly statečný boj a vstřelily velkému favoritovi i čestný gól. Vysloužily si sympatie početného publika a spolu s pohárem za neuvěřitelné 2. místo si domů odvezly i dvě prestižní individuální ceny."
BYLY ZE VŠECH NEJLEPŠÍ
Pavla Trojáková dala báječných patnáct gólů a vystřílela si tím titul nejlepší střelkyně turnaje.
Andrea Plátková obdržela cenu pro nejlepší turnajovou brankářku. „Ve světě ženského fotbalu jsme o sobě zase dali rázně vědět. A já za to moc holkám děkuji," uvedl trenér výborného jabloneckého ženského fotbalového týmu. (db)