Na východě Čech tým vedený Janem Štolem zaznamenal velký úspěch, protože se jim podařilo nejen deklasovat svého ligového rivala z Mnichova Hradiště, ale na turnaji Čertice doslova posbíraly, co mohly.

V šestičlenné základní skupině dokázaly vyhrát všech 5 zápasů a jako její vítěz postoupit přímo do následného vyřazovacího semifinále. Jako další překážka v cestě za triumfem jim stál tým z královéhradecké Třebše. Jablonecké Čertice neponechaly nic náhodě, do utkání vstoupily velmi aktivně a rozhodly již během první půle. V ní dokázaly vstřelit hned pět branek a svůj náskok navýšily i v druhé části zápasu. Do finále je katapultoval výsledek 8:1.

LIGOVÝ SOUPEŘ NA ČERTICE NESTAČIL

O pohár pro vítěze turnaje se probojovaly dva celky, které do Sázavy u Lanškrouna absolvovaly nejdelší cestu. Soupeřem FK Jablonec byl tým DFK Mnichovo Hradiště, s nímž se Čertice potkávají i v České fotbalové lize žen. Šlo tak o derby, navíc okořeněné tím, že tito soupeři mezi sebou svedou i první ligovou bitvu 4. září. „Oba týmy v Sázavě u Lanškrouna v předchozích utkáních potvrzovaly, že mají skutečně silné kádry a předváděly velmi vydařené výkony," řekl trenér Jan Štol. Nakonec však ve finálovém zápase o konečný triumf v nastaveném kurzu pokračoval už pouze jeden tým.

Jablonecké fotbalistky své soupeřky doslova deklasovaly a pro vítězný pohár si dokráčely po drtivé výhře 7:1 (3:1). Během zápasu nedaly soupeřkám vydechnout a přehrály je ve všech aspektech hry. Ke kolektivnímu úspěchu navíc přidaly i tři individuální ceny.

Andrea Jarchovská si vystřílela cenu pro nejlepší turnajovou kanonýrku, Adéla Mikulandrová byla zvolena miss turnaje a samotný trenér Jan Štol obdržel trofej za oddanost turnaji, neboť v jeho šestileté historii nechyběl se svým týmem ani jednou.

FK Jablonec: Andrea Plátková - Pavla Trojáková (6 gólů), Andrea Jarchovská (15 gólů), Veronika Gadziňská (6 gólů), Andrea Klápšťová (1 gól), Silvie Horčičková (7 gólů), Lenka Bistiaková (2 góly), Adéla Mikulandrová, Veronika Janková, Kateřina Baloghová, Valerie Suchánková (1 gól), Nela Tuhá (1 gól), Simona Farbárová (2 góly), Alena Dupačová a Lucie Ničová.