O prvním červencovém víkendu se tým loučil oficiálně s Malou Skálou. Naposledy pod hlavičkou SK Malá Skála odehrála děvčata turnaj v Sázavě u Lanškrouna. SPS Sázava Cup 2011 si začíná budovat svou tradici a v rámci jeho premiérového ročníku symbolicky ukončily svou maloskalskou tradici Čertice. A to ve velkém stylu!

Svěřenkyně trenéra Jana Štola v turnaji zvítězily, pro Malou Skálu vydobyly velký putovní pohár, spolu s ním si odvezly také svůj zlatý pohár za 1. místo a přidaly i nejprestižnější individuální ocenění, když jejich kanonýrka Pavla Trojáková získala cenu pro nejlepší střelkyni turnaje. Celá výprava Čertic se domů vracela velmi spokojena nejen proto, že šlo o návrat vítězný, ale především proto, že se s SK Malá Skála rozloučila více než důstojně. Sázavský úspěch pouze podtrhl celou řadu úspěchů, které děvčata v kopačkách pro maloskalský klub dokázala za éru svého působení v něm získat a ukončení jejich působení zde bude navždy zapsáno zlatým písmem.

„Chci moc a moc poděkovat holkám za jejich přístup a snahu v tomto zlomovém období. Rozloučit se s několikaletým působením v Malé Skále vítězstvím v turnaji je pro mne velkým zadostiučiněním a jsem rád, že šíření dobrého jména SK Malá Skála po dlouhou řádku sezón bylo zlatě podtrženo. Alespoň my to tak cítíme,“ konstatoval trenér fotbalistek Baumitu Jablonec Jan Štol.

Jedna éra skončila, druhá naopak začíná. O uplynulém víkendu se Čertice zúčastnily Mělnického poháru 2011 a to premiérově již pod názvem svého nového klubu – FK Baumit Jablonec. A ani zde se ve velmi silné konkurenci neztratily. V nejtěžší základní skupině dokázaly hráčky jabloneckého Baumitu postoupit do semifinálových vyřazovacích bojů a po následné výhře nad vítězem druhé základní skupiny, DFK Mnichovo Hradiště, si zajistily účast v turnajovém finále.

Zúčastněné týmy byly vesměs přímo prosety fotbalistkami s ligovými i reprezentačními zkušenostmi, o to více jablonecký finálový úspěch potěšil. Dosáhnout na úplný vrchol se tentokráte Čerticím nepodařilo, ve finálovém duelu nestačily na bez mála reprezentační tým složený převážně z hráček mistrovské pražské Sparty, který turnajem prošel bez jediného zaváhání, ovšem v již zmíněné konkurenci je možno brát stříbrný úspěch jako malé turnajové vítězství.

A při závěrečném slavnostním ceremoniálu opět nechybělo ani nejprestižnější individuální ocenění, neboť i na Mělnickém poháru 2011 převzala cenu určenou nejlepší střelkyni turnaje útočnice FK Baumit Jablonec Pavla Trojáková. Jablonecké fotbalistky tak navázaly na předchozí úspěch a také se svým novým klubem se přivítaly triumfálně. „Samozřejmě příchod do FK Baumit Jablonec je obrovskou výzvou pro celý tým a proto jsem moc chtěl v našem prvním startu za zeleno-bílé uspět. Když jsem viděl tu obrovskou konkurenci a plejádu výtečných fotbalistek rozložených do celků našich soupeřů, chvíli jsem se bál, že to nemusí dopadnout nejlépe. Děvčata však hrála za FK Baumit Jablonec a více jsem jim už snad ani nemusel říkat. Motivace z nich přímo sálala, bez jakéhokoli dalšího taktického pokynu jsem si byl jist, že na hřišti nechají vše. Ukázalo se to především v kritických chvílích. Nejprve při posledním utkání v základní skupině s domácím Mělníkem, kdy jsme pro postup do semifinálových vyřazovacích bojů potřebovali nutně zvítězit o šest branek a holky skoro nemožný úkol dokázaly zvládnout a po výhře 6:0 jsme šli hrát o medaile! A potom také semifinále s DFK Mnichovo Hradiště, týmem, který byl doplněn skvělými fotbalistkami z pražské Slávie, Sparty i Liberce a přesto jsme zcela ukázněným výkonem bez chyb dokázali zvítězit 2:0,“ nešetřil chválou na své svěřenkyně trenér Štol.

„Smekám před děvčaty za jejich chuť reprezentovat svůj nový klub co nejlépe a jen doufám, že pohár, který jsme do Chance arény z Mělníka přivezli, udělal radost i vedení FK Baumit Jablonec, neboť o to holky nejvíce stály,“ dodal jablonecký kouč.