Navíc soupeřky budily zasloužený respekt již předem, neboť TJ Sokol Měchenice-Girls team je úřadujícím mistrem a před víkendem byl též lídrem tabulky, který doposud neztratil ani jediný bod.

Jan Štol s Karlem Vodrážkou nakonec přece jen dostatečný počet děvčat měli, a tak se dívky v kopačkách s čertíkem ve znaku před domácími fanoušky pokusily o malý fotbalový zázrak.

První poločas přinesl nečekaně vyrovnaný průběh. A i když se ve 20. minutě hostující tým ujal vedení, domácí rozhodně netahaly za kratší konec pomyslného provazu. Se zkušenějšími protihráčkami držely krok, menší zkušenosti vynahrazovaly větší bojovností a v brance vše jistila pozorná Adriana Veselá, která několika dobrými zákroky své spoluhráčky podržela.

Poločasová ztráta jedné branky a očividně docházející síly soupeřek, které neměly možnost střídání, nabudily domácí fotbalistky k ještě aktivnějšímu pojetí svého výkonu a postupem času jich začínalo být plné hřiště. Zvláště, když se jim po třinácti minutách druhé půle podařilo stav srovnat. Zkušená Mária Hroncová vyslala do samostatného úniku útočnici Dominiku Šťastnou, která se své velké šance nezalekla a svým premiérovým soutěžním gólem vyrovnala na 1:1.

Hostující favoritky byly průběhem utkání značně zaskočené a Čerticím mohutně povzbuzovaným svými věrnými fanoušky narostla křídla. S přibývajícími minutami bylo stále zřetelnější, že se pro domácí rýsuje nečekaný úspěch. Soupeřkám z Měchenic se nedařilo skoro nic a viditelně jim ještě více ubývaly síly.

TJ Čert Fénix uvěřil v možnost bodového zisku a sportovně se o něj popral. Z jeho hráček byla mnohem více znát touha po úspěchu a byly za to také tentokráte po zásluze odměněny. Pět minut před závěrečným hvizdem podržela míč na útočné polovině Petra Štefanová, přihrávkou vybídla k rychlému náběhu Michaelu Tříškovou. A domácí záložnice přesnou uličkou našla na hrotu v pokutovém území Měchenic zkušenou Márii Hroncovou, která si bravurně poradila s dotírající obránkyní i brankářkou a přesnou trefou odstartovala nefalšovaný gejzír radosti všech Čertic i jejich přítomných fandů 2:1.

A tak se stalo, že porazil v Židněvsi nováček favorizovaného úřadujícího mistra.