Můžete nám říci, jak se utkání z vašeho pohledu vyvíjelo?

Dá se říct, že první poločas jsme opět prohazardovali. Hned v úvodu měli domácí dvě vyložené šance a z jedné dali gól, jednu my, ale branku jsme nedali. Stále se mi zdá, jakoby nám stále chyběla větší vůle, ale je to dáno asi tím, že máme málo bodů a kluci se bojí, aby neprohráli. Domácí byli v první půli lepší a je škoda, že někteří naši hráči opět navázali na nevýrazné výkony z předcházejících zápasů. Nebudu je jmenovat, každý ať si sám sáhne do svého svědomí. Postupně se naše hra zlepšovala a bylo důležité, že jsme ve druhé půli dali po pěkné akci brzy gól. Potom se zápas přeléval z jedné strany na druhou. Jak v jejich vápně, tak i v našem nějaké závady byly, ale do koncovky se žádné mužstvo nedostalo. Byl to průměrný bojovný zápas. Ve druhém poločase jsme se snažili strhnout vítězství na svou stranu, protože někteří hráči vycítili, že domácí nejsou tak dobří, ale pořád nás svazuje taková bojácnost, křečovitost a znovu opakuji, někteří hráči do toho nedávají to, co by měli dávat. Ale na druhé straně jsme bodovali, a každý plusový bod je dobrý.

Před čtrnácti dny Jablonec ve Zlíně vyhrál, a protože to utkání, stejně jako v Olomouci, viděl bývalý trenér Jablonce Palička, ptám se vás stejně. Byl výkon v sobotu lepší?

Viděl bych dva rozdíly. Dneska nám třeba nezahráli středoví obránci, protože byli špatně postavení vedle sebe a byly tam dva až tři samostatné nájezdy na naši branku. Takže jsme hůř bránili, ale o proti Zlínu jsme dneska byli více nebezpeční ve hře dopředu. Tam jsme dali gól po standardce, a potom jsme pouze bránili.

Říkáte, že nám dneska nezahráli stopeři, ale nebylo chybou i záložníků, že už v zárodku nezabránili tomu, aby tam ty kolmé přihrávky chodily mezi stopery?

Samozřejmě, máte pravdu. Dlouhodobá bolest našich halfů je, že hrají nedůrazně a špatně napadají svoje protějšky. A byl také vidět rozdíl v jejich a našich přihrávkách. Jejich šly kolmo dopředu, kdežto my to stále hrajeme moc do šířky. U nás nebyla vidět kolmá přihrávka pro útočníka, aby se mohl prosadit.

Takže se dá říci, že remíza je nakonec spravedlivá?

Myslím si, že ano, a pro nás je cenná. Je to plusový bod, a ten se počítá.