Fotbalisté Islandu potřebovali k postupu do baráže alespoň remizovat. Jenže ani jedna z těchto situací nenstala, protože tým Jakuba Dovalila porazila Island 3:1.

V základní sestavě dal trenér lvíčat šanci všem zástupcům Baumitu Jablonec, a také libereckého Slovanu.

První poločas začal nepříliš atraktivním fotbalem. První větší možnost diváci viděli až v 18. minutě. Vošahlíkův centr si obránce Islandu Fridgeirsson nepochopitelně pustil za sebe, kde byl připravený Kovařík, ale svou šanci na skórování z malého vápna odmítl.

Následující akce lvíčat už brankou skončila, když zafungovala liberecko – jablonecká spolupráce. Kovaříkův centr z levé strany umístil hned z první pod břevno Vácha a Češi vedli ve 20. minutě 1:0.

Islanďané s vědomím nutnosti vstřelené branky se vrhli do útoku, jenže marné pokusy končily na obranné řadě českého týmu a brankář Štěch neměl příliš práce mezi tyčemi.

Byli to naopak Češi, kdo mohl vstřelit další branku. Ve 30. minutě centroval po zemi Lecjaks před Björnssonovu branku, ale na dlouhý míč Pekhart nedosáhl.

Do konce prvního poločasu se stav nezměnil a tým trenéra Dovalila držel příznivý výsledek.

Do druhého dějství stáhl trenér českého mančaftu Váchu, kterému hrozil trest za žluté karty. Nahradil ho Lukáš Mareček.

Lvíčata začala aktivně, ale nedařilo se jim důrazně zakončit.

Ovšem výjimkou byla akce ve 48. minutě, kdy Pekhart přetáhl centr a míč nakonec skončil až na tyči. Odražený míč se dostal k Řezníkovy, který z malého vápna branku vysoko přestřelil.

Po dvaceti minutách přinesl klid do českých řad, trefil se kapitán Pekhart. Na hranici ofsajdu jej vybídl ke skórování jablonecký kolega Kovařík a Pekhart se ve skluzu nemýlil – 2:0.

Islanďané věděli, že tohle může být konec s nadějí na postup do baráže.

Absolutní tečku za šancemi Islandu udělal Jan Kovařík. Připravil si míč a ze třiceti metrů skóroval s pomocí břevna parádní trefou do islandské branky – 3:0.

I za nepříznivého stavu se Islanďané nevzdávali. Po skrumáži před Štěchovou brankou vypálil z pravé strany Ormarsson, ale mířil jen do Štěcha.

Pak ale přišlo něco, co asi už nikdo nečekal. Island se v 79. minutě dočkal branky. Nikým nehlídaný Finnbogasson dostal před vápnem míč a krásnou střelou od břevna překonal českého brankáře – 3:1.

V samotném závěru přidaly oba týmy po jedné obrovské šanci. Nejprve v 85. minutě vykopávala obrana Islandu z brankové čáry hlavičkový pokus Hořavy. Vzápětí v 88. minutě prověřil domácího brankáře Sigurdarsson. Štěch však se štěstím vytěsnil míč nad branku.

Češi tak dokázali porazit v přímém boji o prvenství ve skupině Island 3:1 a budou tak mezi nasazenými týmy v baráži.