Před třemi dny nasázeli diviznímu Turnovu tucet gólů, čímž své fanoušky pořádně namlsali. Fotbalisté Liberce budou chtít v neděli navázat na podařenou generálku a v prvním utkání nové ligové sezony porazit před domácím publikem Zlín.

„V minulých dvou sezonách jsme byli doma v lize skoro neporazitelní, tak na to chceme navázat a v prvním kole se Zlínem před našimi fanoušky vyhrát,“ zavelel trenér Slovanu Jindřich Trpišovký.

Severočeši přišli o gólmana Dúbravku, střelce Baroše či Ekpaie, který zamířil právě do Zlína. I proto je kouč obezřetný. „Oproti jarnímu kádru nám chybí více než deset hráčů, z toho odešlo pět hráčů základní sestavy. Stavíme zase nové mužstvo a je otázka, jak rychle si to sedne. Jsme v očekávání, jak nám vyjdou první kola, od toho se to bude odvíjet. Hodně nám určí ráz už první utkání.“

Zatímco hráči Slovanu vyběhnou k prvnímu utkání až v neděli v 17.00, Jablonec vstoupí do sezony o 24 hodin dříve na Slovácku. „Prohráli jsme sice dvě z posledních tří přípravných utkání, ale nemám strach, že bychom měli hrát špatně. Herně mužstvo vypadá dobře a teď to musíme potvrdit v prvním mistrovském utkání,“ řekl trenér Zdeněk Klucký.

A co od sobotního utkání očekává? „Slovácku odešli Tetteh a Koné, kteří nás na jaře hodně zlobili a byli pro nás nepříjemní. Slovácko to teď hraje trochu jinak, mají menší, ale zase pohyblivější hráče. Musíme se na to připravit,“ upozornil jablonecký lodivod Klucký.