Jak hodnotíte dosavadní průběh Tipsport ligy?

Tak šlo vyloženě o přípravu, postoupit jsme však chtěli, ať můžeme nastoupit proti dalším týmům. Bude zajímavá konfrontace s týmy dalších skupin.

Zkoušeli jste v každém zápase jiné sestavy, nebo jste sázeli na osvědčené složení?

V přípravě jde o to vidět mužstvo v různých variantách a rozložení. Jak v obraně jsme zkoušeli, tak i různé stoperské dvojice. Přišel nový hráč do středu Vaněk, tak tam jsme zkoušeli také různé varianty s Karlem Pitákem a Markem Jarolímem. V útoku to máme vcelku stabilní, tak jsme točili tři naše útočníky, které máme. Jak říkám, v přípravě je potřeba vidět tým v různých variantách, navíc jsme museli občas sestavu přizpůsobit zdravotnímu stavu některých hráčů.

Máte už tedy nějakou představu o ideálním složení týmu pro jaro?

Samozřejmě, závěr podzimu jsme hráli dobře herně i výsledkově. Takže nebude asi žádné tajemství, když řeknu, že kostra týmu bude stejná z podzimu. Navíc těch změn u nás nebylo moc, vrátili se kluci z hostování a přišel jeden nový hráč do pole. Určitě však kluci, kteří přišli, tak budou mít šanci se probojovat do základní sestavy.

Co zatím říkáte na střeleckou potenci útočníků? Lafata pět branek a Pekhart dvě. Není to trochu otočené oproti podzimu?

Tak otočené to je, ale řeknu to tak, že máme v současné době tři kvalitní útočníky. Davidovi to tam teď padá, Tomáš nastřelil tři nebo čtyři tyče a Milan Vukovič odehrál také několik dobrých zápasů. Důležité je, že víme že jsou dobří střelci a daří se jim herně.

O Lafatovi se říká, že když se mu daří v přípravě, tak pak exceluje v sezoně. Mohl by zářit stejně jako loňské jaro?

Asi by si rád zopakoval loňské jaro. Začal taky tak, že byl nejlepší střelec v přípravě, góly mu zvyšují sebevědomí a doufáme, že podle těchto statistik minimálně zopakuje to úspěšné jaro. I když musím říct, že po herní stránce jsme s ním byli moc spokojení, akorát nedal tolik gólů.

Jak to vypadá s týmem po zdravotní stránce?

V minulém týdnu jsme měli několik viróz a nachlazení, naštěstí nic vážnějšího, ale malinko to tu přípravu nabourá. Šatna se už ale pomalu plní, tak je to lepší a pro trenéry to je určitě optimističtější, že je hráčů víc. Jak říkám, v téhle části přípravy se s tím musí počítat, že se taková malá indispozice hráčů vyskytne, to je prostě normální.