Jak taková příprava probíhá?
V prosinci a v lednu se kluci scházeli jednou týdně na fotbal v Městské hale. Oficiální zimní příprava nám začala druhého února. Trénujeme třikrát v týdnu. Přípravu, kromě herních situací a fyzické námahy, si zpestřujeme florbalem.

Sledujete, jak se připravují soupeři, jaké mají posily?
Informace o soupeřích se ke mně dostávají pouze ze sociálních sítí a tisku. Jak se připravují a co dělají detailně nevím a je mi to upřímně jedno. Přeju jim ať doplňují své „kádry“ zvučnými jmény. Já pracuji s mladým mužstvem a chci i takto pokračovat.

A plánujete nějaké změny?
Žádné zásadní změny na jaro neplánujeme. Chceme pokračovat v nastaveném směru a tvrdě pracovat na tréninku. Dostávám do hráčů návyky, které v zápase budou dělat automaticky, bez jakéhokoliv přemýšlení. Musím říci, že si v tomto směru beru příklad ze dvou borců, a to Jirky Tymicha a Josefa Justa. To jsou kluci, se kterými jsem měl tu čest si zahrát jako spoluhráč.

Co vás na nich imponovalo?
Jejich síla a vůle vyhrát jakýkoliv souboj, jakýkoliv zápas. A také jejich zarputilost ke vstřelení branky byla neuvěřitelná. Já jsem od jejich přístupu na hřišti toho hodně odkoukal. Snažím se to teď předat klukům.

Trenér Lučan Jakub Chroustovský.Zdroj: Deník / Březinová DagmarTakže kádr bude beze změn?
Posily „zvenčí“ žádné nemáme. Také nám nikdo neodešel, ani neskončil, což je super. Hráči, kteří by k nám chtěli přijít, si musí lučanský dres zasloužit a ne opačně. Do přípravy však zapojíme naše dorostence, konkrétně Řezníčka a Jóna. Máme kvalitní dorost, takže chceme tyto hráče a i další dorostence postupně zapojovat, tak aby během několika let byli oni stabilními členy. Již nám to takto zafungovalo s mladým Kohoutem, který, ač je ještě dorostenec, tak patří k těm nejlepším útočníkům áčka.

Co především chcete do jarních zápasů zlepšit?
Zlepšovat se chceme neustále. Pracujeme a zlepšujeme hlavně náš styl hry. Hráči musí být silní jak fyzicky, tak i psychicky. Hlavní je, aby věděli, proč to dělají, a aby to dělali dobrovolně a měli z toho radost.

A hráčů máte dostatek?
Hráčů máme stále sedmnáct, tak jako na podzim. Nově zapojujeme již zmíněné dorostence, takže pro jarní část soutěže máme kádr široký a kvalitní.

Jaký máte pro nastávající jarní část soutěže hlavní cíl?
Co se týče celého klubu, tak bychom si moc přáli soutěž vyhrát. Jestli se nám to povede nebo ne, to si řekneme až na konci června. Soutěž je vyrovnaná a vyhrát ji může z první pětice každý. Nicméně zápasy samozřejmě chci vyhrávat. To jsem chtěl vždy jako hráč, tak i teď jako trenér. Můžeme prohrát, to ano, ale nesmíme prohrávat.

Kteří soupeři budou na jaře podle vás hodně nebezpeční?
Všech třináct týmů bude nebezpečných. Myslím, že paradoxně budeme více bojovat se spodní sedmičkou, než se soupeři na špici tabulky. Uvidíme však, až v soutěži.

Kolik plánujete přípravných zápasů? Už jste některé hráli?
Přátelská utkání nás teprve čekají. Utkáme se s Jilemnicí z 1.B třídy východ, s Desnou, se Mšenem B, obě mužstva jsou z 1.A třídy a taky se Zásadou z okresního přeboru.

Jaké máte fanoušky, podporují Vás pořádně?
Fanoušky máme suprové a fandí nám. Postupně se návštěvnost v Lučanech zvyšuje. Vidí, že se snažíme hrát atraktivní rychlý fotbal, a že máme jasný směr. Moc si toho vážíme a budeme rádi, když nás budou stále podporovat, bude jich přibývat a my jim naší hrou a vystupováním na hřišti budeme dělat radost.