Čtvrtý tým fotbalové Gambrinus ligy FK BAUMIT Jablonec by po skončení sezóny minimálně rád udržel současné postavení, které by rád okořenil účastí v evropských pohárech.

„Nemůžeme říci, že chceme hrát o titul a nic jiného nás nezajímá. Chceme dosahovat dobrých výsledků, hrát kvalitní fotbal a potom není nic nemožné. V každém případě bychom po skončení sezóny rádi hráli nějaký ten pohárek,“ řekl na pondělní tiskové konferenci sportovní ředitel FK BAUMIT Jablonec.

Zimní příprava zelenobílého celku proběhla podle tradičních not. Úvod v domácích podmínkách, závěr na Afroditině ostrově Kypru. "Fyzickou kondici jsme nabírali v místních podmínkách, využívali umělé plochy, haly, výběhy proběhly v okolí. Druhá herní část na Kypru, kde jsme hráli s kvalitními soupeři na poměrně slušných přírodních terénech,“ shrnul stručně přípravu asistent trenéra Jozef Weber.

Podle mínění kapitána Petra Pavlíka byla příprava těžká, ale je dobré, že už skončila. „Jako každá zimní příprava se mi nelíbila. Je to nejhorší období, ve kterém se více méně běhá, ale pak z něj půl roku žijeme,“ je si vědom Pavlík.

Jablonec v rámci přípravy sehrál třináct přípravných zápasů, ve kterých desetkrát vyhrál, jednou remizoval a jen dvakrát prohrál. „Co se týče výsledků jsme spokojeni, sehráli jsme kvalitní zápasy, jen škoda, že ten poslední na umělé trávě. Přechod z přírodní na umělou trávu je těžký, já bych dokonce řekl, že to je jiný sport,“ zažertoval Weber.

Pozitivum celé přípravy, kromě minimálních změn kdy Tomáše Čížka nahradil Tomáš Pekhart, je skutečnost, že kromě drobných svalových zranění se týmu vážnější zranění vyhýbala.

„To řadíme jednoznačně mezi klady. Hráči neměli výraznější výpadky. Z kraje měl malé problémy Tomáš Pekhart, také kapitán měl drobnější problémy a v závěru lehčí svalové potíže měl i Petr Zábojník, ale do zahájení budou všichni stoprocentně fit,“ pochvaluje si zdravotní stav týmu asistent.

Jedinou zimní posilou je tak Tomáš Pekhart, od kterého si vedení klubu slibuje góly. V přípravě se však nová posila trefila pouze jednou, a to v generálce proti Sokolovu.

„Do Jablonce jsem přišel po vleklém zranění, kdy jsem nemohl hrát na umělé trávě. Po dvou – třech týdnech plného tréninku jsem na Kypru začal hrát na přírodní trávě a po zdravotní a fotbalové stránce se cítím a věřím, že přidám nějaké ty góly,“ věří vytáhlý útočník Pekhart.

Svá slova bude moci dokázat již v neděli, kdy od 15 hodin v Chance aréně hostí pražskou Bohemians 1905.