Daniel Kocourek, jedenadvacetiletý, 183 cm vysoký, 74 kg vážící levonohý fotbalista, který nejčastěji nastupuje na postu levého záložníka nebo přímo na levé straně útoku, je novou posilou FK Baumit Jablonec. Mezi jeho přednosti patří především rychlost. Do FK Baumit Jablonec nad Nisou přestupuje z Bohemians Praha 1905.

Kde jste s fotbalem začínal?
Jako žák jsem prošel FC Střížkov, což jsou nyní Bohemians Praha a jako mladší dorostenec jsem hrál právě za jmenovkyni Bohemians 1905. Extraligu dorostu jsem hrával za FK Mladá Boleslav.

Přicházíte ale z Čáslavi?
Ano, zde jsem hrál druhou ligu na hostování, protože jsem v mateřském klubu nedostal příležitost. Od čtvrtka jsem v jabloneckém FK Baumit a je můj první velký přestup do ligového týmu, kde bych se chtěl prosadit do A-týmu a pochopitelně do základní sestavy.

Současný trenér Kolína Stanislav Kocourek je vaším příbuzným?
To je můj strýc, jsme celá fotbalová rodina. Na otázku ohledně šancí nováčka v dresu FK Baumit nám odpověděl Jozef Weber, asistent trenéra:
„Je to důrazný levonohý hráč, kterých je nedostatek, a počítáme, že se prosadí do ligového týmu. Ale bude záležet jen na něm.“