Úvod zápasu se vám povedl fantasticky, už ve 21. minutě jste vedli 3:0.
Je to tak. Něco podobného nepamatuju a musím říct, že nám to pomohlo. Za stavu 3:0 jsme mohli z tempa trošku ubrat, protože ten program je teď fakt hodně náročnej. Škoda jen té zbytečné prohry v pohárovém zápase s Karvinou, kdy jsme měli hodně šancí, ale góly jsme tam nedávali. Takže i z tohoto důvodu jsem za dnešní výsledek rád.

Ve 21. minutě jste vedli už 3:0 a domácí se až do konce zápasu nezmohli na žádný odpor.
Mohlo to tak vypadat, ale na druhou stranu to vede k tomu, že jsme ke konci dostali dva zbytečné góly. Tempo opadlo, některé věci jsme podcenili a myslím si, že kdybychom to dostali do nějaké hektiky, tak tam těch gólů spadlo víc. Na druhou stranu docházely i síly, protože program je hodně nahuštěnej a tím pádem i hodně náročnej.

Mrzí ty dva góly, co jste dostali?
Samozřejmě trochu mrzí. Ale hlavní je, že jsme jako tým vyhráli a předváděli dobrej fotbal. Myslím, že se asi diváci dobře bavili.

Co říkáte na ten váš gól?
Já jsem to tam jenom dokopl, protože jsem nevěděl, jestli šel balon do brány nebo ne. Doli (Doležal) to tam ze zadní tyče dobře vrátil a já jsem to radši pojistil.

Jak jste viděl zákrok na Masopusta, po kterém musel opustit hřiště a odjet na vyšetření do nemocnice?
Pro mě to byl úplně nepochopitelnej zákrok. Tohle vůbec nepatří do fotbalu a je škoda, že okamžitě nepřišla červená karta. Já jen doufám, že se na to disciplinární komise podívá a náležitě ten zákrok ohodnotí. Tihle hráči jako Maso (Masopust) by měli bejt chráněni a pokud ti, co takový zákrok udělají nebudou potrestaní, tak to je špatný pro fotbal.

Dneska jste se dobře naladili na dalekou cestu do Astany. Co myslíte, že vás tam čeká?
Sám jsem tam nikdy nebyl, takže ani popravdě nevím. Ale určitě nás nečeká nic lehkýho, protože z prvního zápasu vím, že je to kvalitní soupeř. Navíc musíme absolvovat dlouhou cestu s časovou změnou a čeká nás i umělka, takže jsem na to sám zvědavej.

Je to druhá šestka z venkovních zápasů po sobě. Budete v tom pokračovat?
Určitě jo.

Vlastimil Cakl