Příliš uspokojení profesionálové
Zatímco v Liberci bude určitě vládnout spokojenost, tak v Jablonci bude spíše rozčarování. Proč tým, který se pod Komňackým zvedl a okupuje v tabulce lichotivé příčky dokáže sehrát tak slabé partie jako v Českých Budějovicích a nyní v Liberci a doslova hazarduje s přízní diváků? Proč tým odmítá možné polichocení svých sponzorů umístěním, o kterém se před podzimem v Jablonci ani nesnilo? Na tuto otázku zřejmě na Střelnici odpověď usilovně hledají. Zřejmě vir v podobě profismlouvami uspokojených profesionálů bez snahy se zlepšovat a odvádět maximální výkony, který položil na lopatky Kozla, působí dál. Kdo se podíval do ligové tabulky na umístění obou soupeřů, a pak to konfrontoval s tím, co na hřišti viděl, potom by asi bodový rozdíl měl být nikoli pěti, ale spíše desetibodový.

Trojka byla nakonec milosrdná
Jablonec jel do Liberce s velkým odhodláním dle slov hráčů i činovníků v tisku, ovšem realita byla jiná. Tým bez bojového ducha, rychlosti, s neuvěřitelně špatnou přihrávkou a s hráči, kteří jakoby myšlenkami byli někde na Copacabaně. Ta trojka je ještě milosrdná, protože Liberec se brzy uspokojil a svého soupeře ušetřil zaslouženého debaklu. Defenzíva Jablonce měla výkladní skříně, které domácí s chutí potrestali. Rychlonohého Keriče hosté ignorovali a zaplatili za to dvěma góly. Jeho druhý gól padl při pokusu o ofsajd-systém, když školácky zaspal Zábojník a pokud stoper jde s rychlým soupeřem do kličky jako Homola, to už nepochopil nikdo, protože to je porušení zásady, kterou vyučují už ve fotbalových přípravkách.

Liberec fanoušky potěšil, Jablonec ne
Liberec svoje fanoušky mile překvapil. Měl daleko jistější obranu na čele s Košťálem, v záloze, na rozdíl od Jablonce, čtyři schopné fotbalisty, rozuměj schopné běhat, bojovat a přihrát, z toho pochopitelně útočníci vytěží daleko víc než Lafata s Heskem, ke kterým přilétne maximálně nakopnutý centr. Jeho vítězství bylo naprosto zasloužené, a jak jsem již naznačil, vůči soupeři i milosrdné. Za takový výkon si Komňackého hoši toho bůra zasloužili.

V minulosti by v kabině létaly facky
Blahé paměti po takových výkonech by v éře Rudy Svobody létaly asi v kabině facky, ale kdeže loňské sněhy jsou. Já si myslím, že by svým profesionálům měli na Střelnici promluvit do duší. Profesionál musí něco umět, tedy alespoň ze základů fotbalu, musí především na hřišti pracovat a svoje dovednosti předvést. Dnes fotbalisté více mluví v tisku a v televizi a zapomínají, že by hlavně měli mluvit nohama na hřišti. Tak uvidíme, jak si s tím na Střelnici poradí. A nejhorší je, že toho jablonečtí hoši mnoho neumějí a ještě jsou líní. A toto divák neodpouští – a dlouho !

Rozhodčí častěji spíše dirigenty
Béčko zahrálo na hřišti v Letohradu dobře, rychle vedlo 2:0 a mělo i další šance. Ovšem to, co předvedl ve druhé půli sudí Moník se svými asistenty, kam se hrabe bývalá Brabcova parta se všemi kapříky dohromady. Pokud po takovém „výkonu“ mu zůstane soudcovský dres, tak to by pak sudí svůj sbor měli ze sboru rozhodčích rovnou přejmenovat na sbor režisérů a výsledky zveřejňovat dopředu jako televizní program. Aby se zbytečně divák v ochoze nenervoval.
autor Jaroslav Hrabák