Diváci v Desné viděli velmi kvalitní fotbalový zápas, k jehož úrovni přispěly oba týmy, které se snažily hrát kombinační fotbal. „Všichni hráči bojovali s obrovským nasazením a nedali soupeři nic zadarmo,“ sdělil vedoucí týmu Desné Petr Kopal a dodal: „Domácí byli po většinu utkání aktivnějším mužstvem a rovněž kvalita byla na straně desenských fotbalistů“.

Lépe do zápasu vstoupili hosté, ale domácí tým podržel brankář Maňák, který zneškodnil dvě velké šance útočníků Rapidu. Co se nepovedlo Rapidu, podařilo se Desné ve 14. minutě. „Po Bartošově rohu putoval míč od hráče k hráči, až se nakonec dostal k Šimkovi a ten nedal brankáři hostí šanci - 1:0,“ popsal první brankový okamžik Kopal.

V 19. minutě mohl zvýšit vedení Desné Rác, ale netrefil ze vzduchu centr Vokála. Poté získali převahu hosté, ale Maňák dalšími třemi zákroky domácí podržel. V závěru poločasu mělo každé mužstvo možnost skórovat, nejprve Maňák vykopl nohou střelu Nováka a v poslední minutě si nejvýše vyskočil na trestný kop Bartoše Vokál, ale hlavičkoval vedle.

Po změně stran měli domácí převahu a v 51. minutě se poprvé v zápase výrazněji předvedl kanonýr Vokál, který po přihrávce Ráce mířil mimo. O pět minut později brankář hostí Zíka vytáhl hlavičku Pipka na roh, ale v 59. minutě podruhé kapituloval. To Štěpánek vysunul Vokála, ten se prosmýkl okolo obránců hostí a nedal brankáři žádnou šanci přesnou střelou k tyči.

„V 73. minutě rozhodl o konečné výhře - 3:0 - Štěpánek, jenž Zonygův přetažený roh vrátil na penaltu, Šimek hlavou ke Štěpánkovi, a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě,“ okomentoval poslední trefu Desné její vedoucí.

Skóre mohl v závěru navýšit ještě Vokál, který si naběhl za obranu hostí na nádherný centr Hlubučka, ale v pádu těsně minul míč hlavou.
Desná tak v podzimní premiéře získala první tři mistrovské body.

Branky: 14. Šimek, 59. Vokál. 73. Štěpánek. Rozhodčí: Neugebauer. ŽK: 1:3. Diváků: 160. Desná: Maňák – Hlubuček, Šimek, Bartoš, Pipek – Blažečka, Štěpánek, Zonyga, Ježek (54. Jech) – Vokál (89. Kobylka), Rác (85. Hollmann).