V dalším utkání I.A třídy již ve 4. minutě šli domácí do vedení, když si jejich stoperská dvojice vybrala svou jedinou chybu utkání a dovolili Švehlovi, aby sám postupoval na branku hostů. Ten přesnou střelou nedal Doubkovi šanci 1:0. „Poté jsme měli celý poločas více ze hry a vytvořili si spoustu šancí ze hry, standartek či rohových kopů, ale v gól se podařila proměnit pouze jediná. A tak se šlo do kabin v poločase za nerozhodnutého stavu," popsal první půlku zápasu vedoucí A týmu Desné Petr Kopal a vylíčil další dramatické okamžiky souboje s mimoňským soupeřem. V desáté minutě po rohu hlavičkoval Kořínek jen do břevna domácí branky. V 16. střelou z dvaceti metrů orazítkoval Pivnička opět jenom břevno. Ve 43. minutě pak Kumberova střela mířila vedle branky. Ještě ve 32. minutě si na perfektně zahraný roh Sekaninou naskočil Kořínek a hlavičkou srovnal na 1 : 1.

O vítězství rozhodli za pět minut

V úvodu druhé půle měli domácí mírnou převahu, ale první šanci po uvolnění Pivničkou měl Kumbera. Do souboje šel ustrašeně a k míči se nedostal. „Domácí zahrozili vzápětí, když jsme propadli při bránění rychlé akce, naštěstí domácí Matušek hlavičkoval nad. Postupem času jsme ovládli hru a domácí přehrávali, převahu jsme dokázali využít a pěti brankami rozhodli o přesvědčivé výhře," popsal závěr zápasu Petr Kopal. Ještě v 60. , po rohu hostů se dostal k odraženému míči Kopal a pěknou střelou z dvaceti metrů rozvlnil síť a zvýšil na 1 : 2. V 65. přišel opět Sekaninův roh, Pivnička však hlavou míč jen lízl a ten šel vedle branky. Za tři minuty Sekanina ukázkově uvolnil Pivničku, ten šel sám na gólmana, počkal si na jeho pohyb a mazácky skóroval 1 : 3. V 77. Kořínek vybojoval za domácím vápnem na několikátý pokus balon a střelou vymetl růžek domácí branky a navýšil skóre 1 : 4. A ještě v 80. Pivnička po levé straně přesprintoval obránce, postupoval do vápna, následně posunul míč Kumberovi, který z otočky mířil přesně na 1 : 5. Devadesátá minuta patřila desenskému Kovářovi, ten prošel jako nůž máslem domácím vápnem přes několik domácích hráčů a jako na talíři předložil míč Sekaninovi, který lehkou dorážkou korunoval svůj excelentní výkon na 1 : 6.

Desná: Doubek, Kulhánek, Křemen, Čermák, Kovář, Sekanina, Kořínek, Mejsnar, Kopal, Pivnička (82. Preisler), Kumbera (86. Žanta).

Branky: Švehla - Kořínek 2, Kopal, Pivnička, Kumbera, Sekanina.