Tradiční návštěva, která přichází na umělý trávník do Desné, neměla moc důvodu k radosti. Domácí hráči úvod utkání začali velmi dobře, snažili se tlačit dopředu, a to se jim vyplatilo, protože tím, kdo se zapsal do listiny střelců, byl právě desenský hráč. V osmnácté minutě z pokutového kopu přesně umístil do brány Pipek.
Průběh zápasu ovlivnilo brzké, a podle trenéra domácích Zdeňka Bryscejna dost přísné vyloučení útočníka Karla Vokála, který musel ze hřiště po dvou žlutých kartách. Od 26. minuty tedy hráči Desné hráli pouze v deseti. Jeho nepřítomnost na hřišti se podepsala v herních nepřesnostech. Brzy po Vokálově vyloučení kapituloval domácí brankář Nežádal. Hráč Hrádku Štálík dobře zamířil a překonal domácího brankáře.
„První gól padl po špatné komunikaci mezi stoperem a brankářem,“ dodal k prvnímu gólu Hrádku Bryscejn.
Do konce poločasu se měnilo skóre zápasu ještě jednou. Vyvrcholením desenského nezdaru se stala minela v jejich obraně. V jedenačtyřicáté minutě dezorientovaný Kořínek nakupil několik chyb a z velkého vápna nechtěně přehodil Nežádala. Do druhé poloviny zápasu nastoupili domácí rozhodnuti zvítězit a zvrátit nepříznivý stav, ale většina střel, kterými hrozili, skončila buď na břevně nebo těsně vedle branky. V 95. minutě mohl ještě vyrovnat Jech, ale stav zápasu se nezměnil. „Tímto zápasem vyvrcholila naše herní krize, kterou jsme procházeli celý květen a červen. Samozřejmě k výsledku nepřispělo ani vyloučení Vokála v začátku zápasu. Za druhý poločas musím hráče pochválit, protože i v deseti se snažili zápas zvrátit,“ dodal k smolně prohranému zápasu trenér Desné Zdeněk Bryscejn.
Branky: Pipek (pen) – Štálík, Kořínek (vlastní gól). Poločas: 1:2. Rozhodčí: Marek. ŽK: 5:4. ČK: Vokál. Diváků: 150.
Desná: Nežádal, Honzák, Kořínek P., Bílek (81. Kořínek J.), Pipek, Kopal (65. Hlava), Kameník, Šimek, Zelinka, Jech, Vokál.