„Kluci si opravdu dnešní zápas užili. Řekli jsme si před zápasem, aby nic nepodcenili, dali do fotbalu vše, co tam patří, ale hlavně aby si zahráli a měli ze zápasu radost. To si myslím, že se dneska povedlo," liboval si po utkání trenér Mšena Libor Macháček. „Když to tak řeknu, soupeř asi sestupuje oprávněně, ale kluci si zahráli a chtěli dávat góly. To bylo důležité," dodal Macháček.

Samotné utkání bylo od začátku v režii Mšena a první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Skóre otevřel krásným gólem kapitán Jiří Bém v 11. minutě. Hráči hostů se ale nechtěli vzdát bez boje, leč branky se nedočkali. Naopak krátce před poločasem zvyšoval na 2:0 Jiroušek.

O poločase tak panovala v domácích řadách dobrá nálada a trenér Macháček tak mohl udělat jednu velkou změnu v rozestavení. Jakuba Šidla posunul z útoku na stopera a na hrot se posunul Ondřej Ginzel. „Ondra pořád huláká, že chce na hrot a Šidlo je vlastně taky stoper. V poločase jsem jim řekl, že uděláme změnu, že se prohodí. Ale Ondra pak už nechtěl zpátky, takže s ním to je těžké (smích)," říká kouč Mšena.

A není se čemu divit, že nechtěl zpět do obrany. Skóre hned po třech minutách navýšil svým druhým gólem Bém, který byl opět výstavní. Pak přišly chvíle Ondřeje Ginzela, ale Bém nezůstal pozadu. Ginzel v rozmezí 53. a 61. minuty dal čistý hattrick a jeho tři góly znamenaly odskočení na krutých 6:0! Navíc se tak Ondřej Ginzel stal s devíti góly nejlepším střlcem Mšena této sezony. Na dvě branky Ginzela nahrával kapitán Bém.

Tento vstup do druhé půlky zápasu definitivně rozhodl o osudu utkání a hosté se již na nic nezmohli. Brankář hostů Zeman dokonce dvakrát sundával rukavice, že chtěl střídat. Toho se ale nedočkal a musel si kalich hořkosti vypít až do dna. „Tyhle branky rozhodly, kluci si to užili, zahráli si. Teď si ještě užijou příjemnou oslavu. Skončíme v tabulce třetí, což je krásné umístění," míní Macháček. „Tyhle zápasy jsou o tom, že když se dají góly, tak soupeř pomalu odpadává a je pak na hřišti „procházkové" tempo. Je to o tom, aby se neztrácel balon a nedostal se gól. Byla by škoda v takovém zápase dostat gól," doplnil trenér Mšena.

Po Ginzelových gólech pak ještě skóroval Peškar a druhý gól zaznamenal také Jiroušek, který dával na konečných 8:0, takže se domácí příznivci pověstné desítky nedočkali.

Nicméně Mšeno ještě v průběhu týdne řešilo svou další budoucnost v divizi. Finanční nároky jsou na tuto soutěž veliké a vedení klubu bude potřebovat udělat určitá opatření, aby vše finančně vycházelo. Podle posledních zpráv by se ale měli představitelé Mšena a Baumitu Jablonec, jehož je Mšeno farma, dohodnout na další spolupráci. „Samozřejmě se to hráčům honí v hlavách. Ale všichni si v kabině řekli, že kdyby to měl být poslední zápas, tak ať je takový, jaký má být. Jak říkám, aby si to užili a divizi si vychutnali. Uvidíme, ale věřím, že to všechno dobře dopadne a příští rok se tu bude divize hrát zase. Byla by to škoda v tomhle krásným areálu. Sama soutěž má také svojí kvalitu," uzavřel letošní sezonu Libor Macháček, který ještě zatím neřešil svou další budoucnost u týmu s vedením klubu.

Jiskra Mšeno - Holice 8:0 (2:0)

Branky: 53., 56. a 61. Ginzel, 11. a 48. Bém, 42. a 71. Jiroušek, 64. Peškar. Rozhodčí: Staněk, ŽK: 1:1. Diváků: 50. Mšeno: Braniš - Ginzel, Váňa, Šidlo, Bém, Peškar, Jiroušek, Brezar (80. Svoboda), Klíma (66. Mráček), Kraus (71. Daniel), Vanc.