Najít v současné době na Jablonecku zelený trávník se mnohým zdá jako nemožné, ale opak je pravdou. Ligový fotbalový trávník v Chance aréně na jablonecké Střelnici je zelený a v neděli na něm místní borci FK BAUMIT absolvují svoji jarní domácí premiéru.

V ní svěřenci trenéra Františka Komňackého hostí v neděli od 15 hodin olomouckou Sigmu. Téměř všichni zaměstnanci klubu celý týden pomáhali s odklízením sněhu. Lopaty do rukou vzali i hráči A týmu i dalších celků FK BAUMIT, včera jim přišli pomoci i vězni ze Stráže pod Ralskem.

Vše je nyní připraveno a dnes v 15 hodin na trávě absolvuje tým předzápasový trénink. „Pořádně jsme si mákli a vše je tak, jak má být. Problém je pouze s parkovacími místy v okolí stadionu, proto žádám ty, kteří nemusejí jet autem, aby přijeli městskou hromadnou dopravou. Zamezí tak dopravnímu kolapsu ve městě,“ žádá fanoušky klubu technický ředitel FK BAUMIT Ladislav Kavan.

Nedělním soupeřem Jablonce je šestá Sigma, která má před týmem Františka Komňackého náskok pouhého bodu. Jablonec tak v případě vítězství svého nedělního soka přeskočí. Vstup do sezóny se Olomouci bodově nevydařil, když prohrála doma s pražskou Spartou 0:1, naopak Jablonec přivezl první jarní body z pažitu druhého celku soutěže Mladé Boleslavi, kde vyhrál 2:1. Jablonci komplikovala přípravu stávající zima, ale hráči povzbuzeni výhrou vše zvládli dobře.

„Po zápase jsme relativně v pohodě, problémy jsme měli s tréninkovými plochami. Z kraje týdne jsme trénovali na umělé trávě, ve čtvrtek a v pátek jsme byli v Lipníku,“ sdělil trenér Jablonce František Komňacký.

Kádr Jablonce je připraven k boji proti Olomouci, chybět z důvodu zranění bude slovenská posila Michal Farkaš. „Víme, že Sigma je dobré mužstvo, dívali jsme se na sestřih utkání se Spartou, ve kterém Olomouc nebyla horší. Má ambice, v zimě posílila, a čeká nás velmi nepříjemný soupeř, který u nás bude chtít napravit to špatné vykročení do sezony,“ myslí si kouč FK BAUMIT.

Olomouc je podle Komňackého kondičně velmi dobře připravena a úspěch proti ní přinese maximální nasazení domácích borců. „Pokud chceme uspět, musíme ji předčit odhodláním a nasazením,“ míní Komňacký.