ablonečtí prvoligoví fotbalisté FK BAUMIT přišli o svoji neporazitelnost v minulém kole v pražském Edenu, kde podlehli brankami Tomáše Necida 0:2. První porážka v sezoně však neubrala domácím hráčům chuti do dalších bojů a také výkon, který podali v hlavním městě, je k tomu opravňuje. Nedělním soupeřem Jablonce v zápase, který začíná v 17 hodin v jablonecké Chance aréně, bude pražská Viktorie Žižkov. Ta v reprezentační přestávce vystřídala trenéra Grigu, kterého na lavičce nahradil Josef Csaplár a pod jeho vedením Žižkované vyhráli nad nováčkem pražskými Bohemians.

„Žižkov je na vzedmuté vlně, má nového trenéra a po solidním výkonu porazil Bohemku,“ sdělil na adresu Pražanů jablonecký trenér František Komňacký.
Jablonec se po prohře na Slávii dostal v tabulce pravdy na nulu a tu by rád udržel i po nedělním utkání. „Čeká nás kvalitní soupeř a jsme si vědomi, že musíme vyhrát,“ řekl odhodlaně domácí kouč.

Své svěřence bude před zápasem upozorňovat na nevydařený první poločas z posledního domácího utkání s Kladnem, po kterém BAUMIT prohrával a po přestávce nedokázal zápas otočit a vyhrát. „K zápasu musíme nastoupit s větším odhodláním a poučením z utkání s Kladnem. Hráčům to před zápasem zdůrazním a věřím, že navážeme na výkony ze začátku podzimu a uděláme krok, po kterém budeme hrát ve středu tabulky a bez stresu,“ konstatoval Komňacký.

Kádr, který má jablonecký lodivod k dispozici bude ochuzen o dva hráč. Chybět bude Petr Zábojník, který byl střídán v poločase duelu se Slávii. „Zábojník má po zápase se Slávií na noze šest stehů. Na jeho místo nastoupí Krejčí,“ informuje o stavu a změně na postu pravého beka kouč.

Na lavičce nebude ani Pavel Eliáš, který si minulou sobotu v utkání rezervy proti Mladé Boleslavi poranil kotník. Dalším zraněným hráčem je kanonýr rezervy Mešanovič, jenž se zranil ve středu v duelu B týmu v Plzni.