Poslední kolo fotbalových krajských a okresních soutěží vyřeší řadu tajenek. V neděli se rozhodne o týmech, které sestoupí z fotbalové I. B třídy do čtyř okresních soutěží na Liberecku, Jablonecku, Semilsku a Českolipsku.

Již v sobotu se ale rozhodne o tom, které týmy do krajské I. B třídy, která bývá rozdělena na dvě skupiny Východ Západ.

Do I. B třídy mají jasně nakročeno fotbalisté Rozstání z Liberecka a Sokol Kokonín z Jablonecka. Oba týmy v minulosti krajskou soutěž již hrály.

Liberecké Rozstání nemá problémy
Liberecké Rozstání nemá s postupem problémy, již loni dalo dohromady poměrně silný kádr, který se především rekrutoval z několika hráčů Stráže n. N. kolem Romana Passiana.
Okresní přebor Liberecka vyhrálo Rozstání s velkým náskokem a soupeřům dokázalo nastřílet přes sto branek. Svoji kvalitu prokázali vítězové i ziskem okresního poháru.

Kokonín bude hrát zápasy jinde
Jablonecký Kokonín hrál svá utkání na tzv. „zlatých píscích“, ale v krajských soutěžích na tomto povrchu hrát rozhodně nemůže. „Jsme rádi, že jsme postoupili, i když nemáme travnaté hřiště. Proto, abychom mohli hrát I. B třídu, hledáme různé alternativy. Zatím to vypadá, že budeme první čtyři mistrovské zápasy hrát na trávě sousedního Rychnova, kde nám členové místního Spartaku vyšli maximálně vstříc. Zbývající část podzimu odehrajeme na jedné z umělých trav v Jablonci nad Nisou,“ sdělil předseda Sokola Kokonín Josef Chuchla.

Na Semilsku se do postupu nehrnou
Na Semilsku si titul přeborníka vybojovalo béčko Lomnice. Ale… „V této chvíli to vidím tak 50 na 50, o víkendu bude schůze vedení našeho klubu, která o postupu rozhodne a teprve potom podáme přihlášku do příslušné soutěže,“ potvrdil sekretář Lomnice Stanislav Dlouhý. Samozřejmě teprve potom budou případně osloveny další týmy.

Na Českolipsku není rozhodnuto
Na Českolipsku se rozhodne mezi Jablonným a Jestřebím. Oba mají stejný počet bodů, takže zde uvidíme po víkendu. Každopádně Jestřebí již dvakrát po sobě vyhrálo přebor, ale nahoru kvůli neshodám s Krajským fotbalovým svazem nechce. Ale kdo ví, možná že zrovna letos postoupit bude chtít. Jablonné rozhodně do I. B třídy postoupit chce.

Jak bude I. B třída vypadat?
Potencionální postupující jsou tedy jakž takž známi. Jenže jak budou I. B třídy vypadat v novém soutěžním ročníku? Fotbalové kuloáry šeptají, že po sestupu Skalice do I. A třídy se chce oddíl sloučit s Novým Oldřichovem a tento nový oddíl by hrál pouze I. B třídu. Jenže tuto variantu ani jeden ze zainteresovaných klubů nechce potvrdit a mlží. „Podobnou informaci jsem zaslechl také,“ potvrdil sekretář LKFS Jan König. „Ale přihlášky na stole mám jak od Skalice, tak od Nového Oldřichova. Něco na tom asi bude, protože Oldřichov již nepřijede k poslednímu utkání do Turnova s B,“ dodal.
Tím pádem by se uvolnilo jedno místo ve fotbalové I. A třídě a postoupil by do ní další nejlepší tým z I. B třídy Východ nebo Západ s největším počtem bodů. Potažmo by I. B třídu doplnil další klub z Českolipska.