Nakonec se podařilo vybrat neuvěřitelných sto tisíc korun. Plzeňský fotbalista Marián Čišovský onemocněl vážnou nemocí a Vít Beneš se rozhodl, že by mu chtěl pomoct. „Příběh Mariána Čišovského mě docela zasáhl a myslel jsem si, že by charitativní stream mohl být dobrá věc. Doufal jsem, že by se mohlo vybrat pár peněz a mohlo by mu to pomoct. Když jsem o tom začal přemýšlet, tak jsem se na to ptal Ondry Vaňka, jestli do toho mám jít. A říkal mi, že určitě jo," říká Vít Beneš o prvotní myšlence.

Přenos byl dlouhý dvacet osm hodin podle čísla dresu plzeňského fotbalisty. A podařila se vybrat neuvěřitelná částka. „Vybralo se sto tisíc, takže s tím jsem maximálně spokojený. Popravdě jsem si myslel, že se vybere tak deset tisíc. Fakt jsem nečekal, že se to takhle rozšíří a najde se tolik lidí, co chtějí pomoct. Moc si vážím těch, kteří Mariánovi pomohli tou vybranou částkou," vzkazuje Beneš.

Hra se vyplatila

Vít Beneš je známý svou vášní pro hraní na konzoli, a to zejména u fotbalové hry FIFA. Během charitativního vysílání na internetu ještě věnoval hodinku dalším hrám GTA 5 a Madden NFL 15. Největší část streamu ale věnoval oblíbené fotbalové hře. A jak se našemu stoperovi podařilo těžkou šichtu vydržet? „Měl jsem nakoupeno pár energetických nápojů, měl jsem i colu, poprvé jsem vyzkoušel i energetické žvýkačky. Asi mi pomohly, ale vůbec nebyly dobré," prozradil s úsměvem svůj recept Vít Beneš, který po vysílání ulehl k zaslouženému jedenáctihodinovému spánku.

Pokud budete chtít také Vy Víta Beneše sledovat na jeho streamu, tak na této adrese: www.twitch.tv/be23ny. Bývá na ní často.