Dlouho vás v Jablonci na fotbale nebylo vidět, nejdřív tedy otázku. Jak se máte a co v současné době děláte?
V Jablonci už nebydlím. Byt jsme prodali a odstěhovali jsme se s ženou na vesnici poblíž Hořic, kde máme domek. Jinak jsem v důchodu a netrénuji, i když bych zase rád. A jak vidíte, fotbal mám stále rád, bez něho nemůžu být, a když v televizi nesleduji anglickou, španělskou nebo jiné ligy, tak jezdím po českých hřištích a sleduji českou.

Zavítal jste na Viktorku. Kdy jste byl naposledy v Jablonci.
To už je dost dlouho. Bylo to někdy na podzim, myslím, že to bylo na zápas s Brnem. A musím říct, že mě dnes Jablonec mile překvapil.

Čím?
Jarními výsledky. A přestože prohrál zápas se Slavií, tak to bylo na remízu. Dnes jsem ho tedy chtěl vidět v reálu a překvapil mě agresivní, nátlakovou hrou, prostě poctivou prací, a to jsem měl vždycky rád. Je vidět, že obrovskou práci v Jablonci odvádí pan Komňacký.

Vraťme se k tomu, co jste viděl. Jak se vám zápas líbil?
Nejdřív musím říct, že výkony, které Jablonec podával, ho předurčovaly na favorita utkání. Jablonec se tady prezentoval dobrým výkonem a už jsem řekl, co se mi na něm nejvíc líbilo. A protože téměř všechny hráče znám, tak kdo mě vůbec nejvíc překvapil, tak to byl výkon mladého Hlouška a pokud bude Adam na sobě dále pracovat, tak v Jablonci dlouho nebude. Hrál s ohromným nasazením a dovoluji si tvrdit, že byl nejlepším hráčem na hřišti. A to, jak sprintoval téměř 70 metrů na centr Haurdiče a pak dal gól, to byla ukázka jeho nasazení. A moc se mi líbil Loučka. Svou pracovitostí, přehledem. A když už jsem u hodnocení, dobře hrála stoperská dvojice a mladík Haurdič.

Jak jste viděl průběh zápasu?
První poločas byl vyrovnaný, ale téměř bez šancí. Ve druhé půli byl Jablonec lepší, fotbalovější, a kdyby to nakonec skončilo 3:1 pro Jablonec, asi by se nikdo nedivil. Branka padla po krásné akci. Lafata to dal do volného prostoru pěkně Haurdičovi, ten přetaženým centrem našel nabíhajícího Hlouška a Áda překvapivě hlavou to tam dal pěkně. Pak tam byly šance na obou stranách, domácí také něco měli, ale na druhé straně rozhodčí neodpískal penaltu na Valentu. Jablonečtí chodili do otevřené obrany a mohli dát další branku. Ale opět chválím. Jablonec podal kompaktní a pracovitý výkon. Líbilo se mi, že Jablonec nečekal na to, co bude hrát soupeř a sám mu svou hru vnutil.

Co jste říkal terénu?
Byl těžký pro obě mužstva a pokud by byl lepší, určitě by úroveň zápasu ještě stoupla. Ale také tvrdím, že na dobrém terénu by byl výkon Jablonce ještě dominantnější než na tomhle terénu.