Na umělé trávě ve Mšeně byli v dohrávce 11. kola ČFL úspěšnější domácí, kteří gólem Valenty vyhráli 1:0 a posunuli se v tabulce na 10. místo před pražský Vltavín a béčko Liberce. Zápas se měl původně hrát již před měsícem, ale tehdy byl odložen kvůli sněhové kalamitě.

Stínem utkání bylo zranění jabloneckého útočníka Vukoviče, který byl odvezen s pochroumaným kolenem na vyšetření do nemocnice.

FK BAUMIT JABLONEC B – SK SLAVIA PRAHA B 1:0 (1:0)

Již v osmé minutě přišel nehezký moment, kdy zůstal po souboji s hostujícím gólmanem Berkovcem ležet na zemi Milan Vukovič a jeho bolestivé výkřiky nevěstily ohledně stavu jeho kolena nic dobrého.

Vukoviče odvezli funkcionáři do nemocnice a jeho místo zaujal Steiner.

Radostnější pro domácí fanoušky potom byla 23. minuta, kdy Michálek přihrál Valentovi a hned první jablonecká střela mezi tyče skončila vedoucím, a jak se ukázalo, rozhodujícím gólem.

Valenta měl v dalším průběhu ještě dvě velké šance, po jedné Michálek a Kulhánek, na druhé straně také hostující Mareš a Zieris. Skóre se však již nezměnilo.

„Škoda, že jsme některé své brejky nedotáhli, mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Cením si ale především toho, že jsme kvalitní mužstvo Slavie nepustili do jediné vyložené šance. Z tohoto pohledu si myslím, že vítězství je proto zasloužené,“ byl spokojený jablonecký trenér Jiří Hloušek. „Zápas byl rychlý, byla tam spousta soubojů a bohužel jeden z nich mezi brankářem a naším Milanem Vukovičem skončil zraněním. V této chvíli ještě nedokáži říct, jak vážný charakter to zranění bude mít.“

Branka: 23. Valenta. Rozhodčí: Paták. ŽK: Bíro. Diváků: 150. Jablonec B: Frydrych – Farkaš, Patka, Rathouz, Parys – Kulhánek, Valenta, Kuželka (87. Kopecký), Bíro, Michálek (80. Novotný) – Vukovič (13. Steiner). Slavia B: Berkovec – Da Silva, Zieris, Koreš, Mareš – Starý, Tafat, Kolařík (83. Vyhnal), Čmovš – P. Hošek, Vaněk (46. Milutinovič).

Na domácí „umělce“ bude hrát jablonecká juniorka opět již v sobotu 14. listopadu, kdy bude od 10.15 hodin hostit třetí tým tabulky Sezimovo Ústí.