Utkání skončilo 0:2, hrálo se na Žižkově.

Cíl postoupit do dalšího kola poháru jste splnili. Jak těžké to bylo?

Myslím si, že to lehký zápas nebyl. Vyšehrad ukázal svou sílu. Mají asi sedm mladých kluků a vpředu zkušeného Blažka a ti hrát fotbal umí. Bylo dobré, že jsme hned z první akce dali gól, takže jsme se trošku uklidnili. Ale ta naše hra v první půli ještě nebyla dobrá a možná, kdyby domácí dali vyrovnávací branku po akci Blažka, tak bychom asi měli starosti. Naštěstí jsme ve druhé půli hráli to, co bychom hrát chtěli. Drželi jsme víc balon, lépe jsme kombinovali a pro uklidnění bylo dobré, že jsme dali druhý gól. Naše hra odzadu se zlepšila a domácí jsme prakticky k ničemu nepustili. Takže si myslím, že pokud ve Zlíně navážeme na druhou půli, tak bychom tam mohli uspět.

Můžete přiblížit oba góly?

Na první mi přihrál Standa Tecl a naštěstí to tam prošlo. Před druhým gólem to v šestnáctce bylo hodně hrbolatý a asi třikrát to tam skočilo, ale měl jsem štěstí. Od břevna to šlo do branky. Předtím se mi to odráželo ven, teď mi to asi fotbalový bůh vrátil.

Co scházelo k tomu, abyste dal hattrick?

Moc ne. Při první příležitosti jsem nečekal, že to domácí obránce promáchne. Pak tam šel ještě Standa Tecl sám a čekal jsem, že mi to před brankou dá, ale místo přihrávky vystřelil. Ale vyčítat mu to nebudu. Já jsem rád, že jsem mohl nastoupit a dát dva góly.

Dá se říct, že jste si svým výkonem a vstřelenými góly řekl o místo v základní sestavě.

To se uvidí. Necháme to na trenérech. Dneska jsem hlavně rád, že jsem dal dva góly.

Autor: Vlastimil Cakl