Velmi rušné a zejména ve druhém poločase dramatické utkání 25. kola České ligy sehrál dorost Baumitu Jablonec s rezervou Viktorie Plzeň.

Po výsledkově jednoznačném prvním poločase hosté ve druhé půli nátlakovou a důraznou hrou náskok Jablonce snížili a krátce nato nedokázali dát další branku z penalty. Tu dali až deset minut před koncem. Domácí zaslouží obdiv za to, že více než 30 minut dohrávali o deseti a dokonce výsledek v závěru pečetili.

V prvním poločase se hrál oboustranně skvělý fotbal, z kterého jen Jablonec těžil branky. Po opatrném úvodu poprvé zahrozili střelou v 7. minutě Plzeňští, ale Vavřich byl na místě. Stejnou mincí ve 12. minutě oplácel Šilhán a brankář hostí střelu odrazil. V 17. minutě šel Jablonec do vedení. Zpoza vápna vystřelil Mölzer a míč s mírnou tečí soupeře zapadl obloukem do sítě za záda gólmana, který si nešťastně vyběhl příliš moc před vlastní branku.

V 19. minutě mohl skórovat Mádle, ale jeho střelu hlavou brankář zneškodnil. V 21. minutě Plzeň po rychlé akci trefila tyč. V 27. minutě hosté po rozehraném trestném kopu míč do jablonecké sítě dopravili, ale střelec pálil z ofsajdu.

Ve 31. minutě si Plzeň vytvořila další nebezpečnou šanci z rohového kopu, ale míč naštěstí mířil nad branku. Ve 34. minutě Simon zahrával z pravé strany trestný kop, ve vápně si na míč skvěle naběhl Kopecký a hlavou zvýšil na 2:0. Ve 36. minutě Paldus z pravé strany vyslal míč obloukem na plzeňskou branku, a ten přesně zapadl do jejího růžku – 3:0.

Do druhého poločasu Plzeň nastoupila velkým tlakem, jehož výsledkem byla jejich první branka v 52. minutě, kterou po průniku mezi zadáky Jablonce vsítil Hrubý. Obdobný průnik provedli hosté v 58. minutě a domácí brankář Vavřich si počínal v souboji se soupeřem nedovoleně a po červené kartě byl vyloučen. Navíc byl nařízen pokutový kop, který náhradní gólman Fendrich dokázal zneškodnit.

Jablonec tedy zbytek zápasu dohrával o deseti a úporně se bránil nátlaku hostí. Přesto měl v 77. minutě možnost z rychlého úniku Justa skórovat. Bohužel, vybíhající brankář dokázal prostor tak vykrýt, že míč skončil těsně vedle pravé tyče. Plzeňští v 80. minutě převahu jednoho muže využili a byl to opět Hrubý, který z hranice vápna snížil. Jablonec ale v 84. minutě výsledek pečetil.

Z pravé strany zahrával Simon rohový kop a ve vápně míč do sítě usměrnil Pastor. Ve zbývajícím čase domácí hosty už do šance nepustili a vítězství z tohoto dramatického utkání uhájili.

FK Baumit Jablonec – FC Viktoria Plzeň 4:2 (3:0).
Branky: 17. Mölzer, 34. Kopecký, 36. Paldus, 84. Pastor – 52. a 80. Hrubý. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:3, ČK: 1:0 48. Vavřich (JBC). Diváků: 100. Baumit: Vavřich – Procházka, Kopecký, Šidlo, Havlín – Simon, Pastor (85. Brezar), Paldus (58. Fendrich), Mölzer (89. Podzimek) – Mádle (70. Just), Šilhán.

Ve středu hráli dorostenci vložené kolo na půdě rezervy Mladé Boleslavi. Bohužel, nepodařilo se jim navázat na předchozí výsledky a na těžkém a podmáčeném terénu podlehli domácím 0:2. Navíc dohrávali zápas jen v deseti, protože za zbytečný faul viděl Rudolf 9 minut před koncem kartu a Mladoboleslavští dokázali oslabenému týmu vstřelit druhý, zajišťovací gól.

Průběh první půle byl s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen šance domácích ze 41. minuty, která také skončila úvodní brankou Štěpánka.
Druhý gól přišel v 84. minutě po rohovém kopu a hlavou se trefil Kozma.

Baumit: Fendrich – Procházka, Šidlo, Kopecký (60. Hloušek), Havlín – Simon, Daníček, Paldus (46. Pastor), Mölzer (80. Brezar) – Mádle (46. Just), Rudolf.