Nepříznivé počasí neumožnilo ligovým dorostencům odehrát duel s Bohemkou na trávě v Břízkách, a tak se hrálo na umělé trávě u ZŠ Mozartova.

Před zápasem byl pražský tým v roli vedoucího celku České ligy staršího dorostu a právem byl pasován do role favorita. Samotný průběh zápasu však tento fakt nepotvrzoval.

Oba celky se snažily hrát zodpovědně ze zabezpečené obrany a příliš se nehnaly do útoku. Možnost na změnu skóre měla jablonecká ofenziva krátce před poločasem, ale po dobré kombinaci vázlo zakončení. Do kabin se tak šlo za vcelku překvapivého stavu.

Druhé dějství bylo o poznání peprnější a domácí Baumit jakoby se probral ze sna a šel po hlavě za ziskem tří bodů.

Hned v 53. minutě se poprvé ocitl před brankou Bohemians Štěpánek, ale brankář Maha mu nadvakrát jeho pokusy zlikvidoval.

O devět minut později hlavičkoval Stěpánek Helmův centr jen těsně vedle pražské svatyně. Hned na to si udělal z obránců Bohemky slalomové tyče Štemberk, jenže po pohledném průniku mu chyběl důraz v zakončení a Maha chytil míč do náruče.

Aby šancí nebylo málo, tak za další minutku se mezi tři tyče nevešel po rohovém kopu hlavou Hájek.

Další nebezpečí pro Mahu přišlo v 73. minutě. Král se podíval kde má volno a našel přesně Štemberka, jenže tutovku v gól nepřetavil.

Pak přišel menší útlum domácích, kteří se z ničeho nic ocitli pod klokaní palbou, branka však nepadla a Jablonec se opět pustil do útočení.

V 85. minutě měl na hlavě vítězný gól Vaněček, jenže ve své šanci mu chybělo více klidu a míč do sítě neuklidil.

Poslední akcí mohl výhru Baumitu zařídit Král. Míč měl dobře připravený, napřáhl a vypálil, jenže v poslední možné chvíli přispěchal obránce Vybíral a pohotovým skluzem radost jabloneckých hráčů překazil. Pak už jen sudí Martin Schröter odpískal konec dramatického zápasu.

Baumit – Bohemians 1905 0:0
Rozhodčí: Schröter, ŽK: 1:2. Diváků: 150.
Jablonec: Vavřich – Helm, Kopecký, Vaněček, Podzimek – Hájek, Pavlata, Linka, Turbák – Štemberk, Štěpánek (72. Král).
Bohemians: Maha – Živný, Ludvík, Janda, Vybíral – Malý (61. Šebek T.), Nerad, Budinský, Šebek V. (86. Vignozzi) – Vašut, Hanzl.

Tabulky České ligy staršího a mladšího dorostu po 4. kole.