Nebylo totiž kde. „Na stadionu ve Mšeně jsme v nájmu a domácí oddíl nás požádal, abychom zápas odehráli na umělé trávě. Travnatou plochu letos rekonstruovali a investovali nemalé peníze,“ říká Tomáš Bárta, sportovní sekretář Baumitu.

„Volal jsem i soupeři a nic nenamítal. Domácí klub ale podcenil situaci a hřiště vůbec nepřipravil. Díky tomu, že hřiště bylo v sobotu hratelné, tak jej rozhodčí uznal,“ dodal Bárta, který se také přijel podívat na hřiště po rozhovoru s předsedou Řídící komise pro Čechy Josefem Nikodémem.

Hrozila také kontumace utkání ve prospěch Dukly Praha. „Jasně, můžeme jít hrát na umělou trávu, ale tím pádem je to pro Jablonec bezpředmětné. Hlavní hrací plocha je způsobilá a není připravená,“ řekl před utkáním hlavní sudí Jiří Blaschke.

Baumit Jablonec – Dukla Praha
2:0 (1:0)

Každopádně zápas začal s dvacetiminutovým zpožděním, ale na perfektně připraveném hřišti. A domácí si hned od úvodu začali postupně vytvářet tlak na obranu Pražanů, bylo však těžké dostat se do vápna k zakončení.

Územní převaha pomalu stupňovala a ve 25. minutě, kdy získal za půlkou míč Just, postupně prokličkoval všemi protihráči, kteří mu stáli v cestě, až ten téměř poslední Pražan jej fauloval před pokutovým územím. Následný přímý kop z 18 metrů skončil z kopačky Jana Linky nad brankou gólmana Petra.

Z dalšího útoku o dvě minuty později se skóre už měnilo. Just si počíhal na hranici ofsajdové pasti na Turbákův dlouhý pas za obranu a chladnokrevně zakončil do pražské sítě – 1:0.

Od vstřelené branky se šance na obou stranách doslova vytratily a bojovalo se o střed hřiště. Do kabin se šlo za jednogólového vedení Baumitu.
Druhý poločas začal útočnou aktivitou Dukly, tím ale Pražané zapomněli na obranné povinnosti a hned v 50. minutě Baumit trestal. Ofenzivně laděná dvojice Just – Pavlata vyrazila na zteč a druhý jmenovaný využil Justův perfektní centr a zvýšil na 2:0.

Vzápětí mohl přidat třetí branku aktivní Just, jenže jeho dělovka trefila pouze břevno. Další velkou šanci měl Štěpánek, ale nevešel se mezi tyče.
Tečku za vydařeným zápasem mohl udělat Kubista, jeho pumelice z voleje po centru Pavlaty orazítkovala břevno.

Přesto se Baumit radoval z prvních podzimních bodů. Mladší dorostenci své starší kolegy nenapodobili a prohráli vysoko 0:4.
V sobotu hrají ligoví dorostenci proti rezervě extraligové Slavie od 10.15 ve Mšeně.