Jablonec začal zápas náporem a po osmi minutách z něho vytěžil jenom břevno. Extraligoví hosté se k domácí brance dostali v 9. minutě a získali rohový kop. Z něho po střele hlavou skončil míč v síti. „Tím byl nápor Jablonce otupen a hra se vyrovnala,“ sdělil vedoucí jabloneckého týmu Pavel Bursa.

Ve 33. minutě hosté vypálili střelu asi z 22 metrů, míč trefil břevno Fendrichovy branky a odrazil se za brankovou čáru – 0:2. Snížit mohl v 39. minutě Pastor, ale jeho ránu odrazil hráč soupeře, který zastoupil již překonaného brankáře.

„Ve druhém poločase domácí hru zlepšili, ale brankově se nedokázali stále prosadit i přes řadu šancí,“ litoval zahozených šancí Bursa. A tak první letošní gól dal Jablonec až v 72. minutě, a to z pokutového kopu, který proměnil Kopecký.

„Kluky branka povzbudila a za dvě minuty skóre vyrovnali, když pěkný centr Matochy zužitkoval v 74. minutě Štěpánek,“ popsal vedoucí týmu okamžik, ve kterém Jablonec vyrovnal. Dokonalý obrat skóre mohl zajistit v 80. minutě Rudolf, ale vyloženou šanci neproměnil. V 88. minutě zahrávala Příbram rohový kop a hosté strhli vedení opět na svoji stranu.

„Závěr zápasu ale patřil domácím, kteří v poslední minutě dokázali vyrovnat, když se podruhé trefil Štěpánek,“ oddechl si Bursa.

Branky Jablonce: 72. Kopecký (PK), 74. a 90. Štěpánek.
FK BAUMIT Jablonec: Fendrich (46. Šutovec) – Daníček (46. Matocha), Klimenta, Mička, Pavliš (46. Hejral) – Pavič (46. Roček), Pastor (46. Rudolf), Šilhán (46. Pavlidis), Diviš (46. Kopecký) – Štěpánek, Kaňkovský (63. Pešat).