Úvod utkání probíhal na obou stranách bez vážnějšího ohrožení branek. V 11. minutě po špatném odkopu hostů získal míč Kaiser, ale střelu poslal vedle. Ve 26. minutě pronikl levou stranou Jablonce přes tři soupeře domácí Polívka a po zemi podél gólmana zasunul míč do sítě.

Ve 30. minutě obdržel liberecký kapitán Ondráček z levé strany křižný pas, naštěstí pro jablonecké pálil vedle. Možnost ohrozit domácí branku měl v 38. minutě Rozkovec, ale jeho trestný kop po zemi brankář Kubát bezpečně kryl.

V první čtvrthodině druhého poločasu Liberec sevřel Jablonec na jeho polovině. V 50. minutě napálil Linhart pravou tyč a v 51. minutě Barac branku přestřelil.

Jablonec se ze sevření těžko dostával, a když se tak stalo, přišla první šance k vyrovnání. V 58. minutě mohl po úniku a centru Štěpánka z vápna skórovat Nesládek, ale jeho střelu reflexivně Kubát vyrazil rukou na roh.

V 62. minutě postupoval sám na domácího gólmana Mihálik. Ten namísto střely či souboje zvolil přihrávku, kterou však soupeř zachytil. A v 64. minutě po trestném kopu Tichý hlavou branku domácích jen těsně přestřelil.

Snaha Jablonce tedy úspěch nepřinesla, naopak mohl inkasovat, když v 81. minutě unikl Kaiser a Repáň zachraňoval odražením míče na roh. V 87. minutě se neujala střela hlavou Šedého a tak Jablonec ani na ten bod nedosáhl.

Slovan Liberec – FK Baumit Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 26. Polívka. Jablonec: Repáň – Malý, Tichý, Šedý, Skuhravý (64. Kuhn) – Drozd – Štěpánek, Rozkovec, Mihálik (83. Munzar), Dorničák – Nesládek (75. Šulák).

Autor: Pavel Bursa