Přesto, že o vítězi soutěže a postupujícím bylo rozhodnuto, Jablonec hodlal hrát o prestiž a potvrdit tak oprávněné postavení v horních patrech tabulky. Prestižně na domácím hřišti hodlal také hrát soupeř, kterému se zejména v první půli dařilo o poznání lépe a při Jabloneckých několikrát stálo štěstí. V 8. minutě zahrávali domácí rohový kop. Míč domácí hráč napálil do břevna a dorážku Krásný nohou odrazil na další roh. V 18. minutě druhý roh domácích, střela hlavou šla těsně vedle. A do třetice rohový kop, tentokrát v 29. minutě, střela pro změnu nohou a opět těsně vedle branky.

O minutu nato přišla  první akce Jablonce, kdy unikl Štemberk, ale nezakončil. V 37. minutě pohlednou akci domácích likviduje až Krásný. Ve 43. minutě Barcuch vyslal vpravo Štemberka, ten našel ve středu volného Geberta, který sice gólmana překonal, ale míč branku těsně minul.

Prakticky z rozehrávky do druhé půle získal míč Vaněček, poslal ho doleva Vaníčkovi, který s ním zaběhl až  k brankové čáře, prudce odcentroval a nabíhající Štemberk zblízka otevřel skóre zápasu. Srovnat mohli domácí v 63. minutě, kdy chyboval Barcuch, a pardubický Pleskot unikl, ale naštěstí branku netrefil. V 64. minutě Pardubice zahrávaly před vápnem trestný kop, který Krásný vyrazil na roh. Druhý gól Jablonce měl možnost vsítit v 74. minutě Vaníček, kterému z pravé strany naservíroval míč Hošek. Vaníček namísto střely hlavou zvolil ránu nohou a minul. V 84. minutě odstoupil ze hry pro zranění Smoleňák a domácí chtěli početní převahu ve zbývajícím čase zužitkovat a vrhli se do náporu. Tomu však Jablonečtí odolali a výhru uhájili.

Jablonec tedy uzavřel další soutěžní ročník, ve kterém měl reálnou šanci probojovat se do barážových bojů. Pohledem dozadu k tomu chybělo opravdu málo, zbytečné ztráty bodů doma i venku – Vyšehrad, béčko Hradce, Chrudim, Bydžov. Hodnotit uplynulou sezonu, hráče a celý tým přísluší trenérovi Romanu Skuhravému. Tomu trenérovi, kterému dnes všichni hráči a kolegové upřímně děkují za skvěle odvedenou mnohaletou práci a stejně tak upřímně mu přejí v nové trenérské kariéře úspěch a štěstí.

Pardubice – Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 46. Štemberk. Rozhodčí: Morávek, bez karet. Jablonec: Krásný – Hošek, Karásek, Vaněček (80. Krámský), Kozel (46. Myslivec) – Barcuch, Klíma (46. Podroužek) – Kroupa (71. Smoleňák) – Štemberk (64. Hájek).

Autor: Pavel Bursa