Mladší dorost se loučil výhrou

tarší dorost v posledním kole nestačil na Pardubice, kterým podlehl 0:2

21.6.2007

Pardubice / Dorost FK Jablonec 97 zakončil letošní sezonu v České fotbalové lize na pažitu v Pardubicích. Na něm zvítězil pouze mladší dorost v poměru 3:1. Starší jablonečtí hráči domácímu týmu podlehli 0:2.
Pardubice - Jablonec 2:0 (1:0)
Pardubice zvítězily díky aktivnější hře a většímu důrazu v osobních soubojích. V 7. a 9. minutě domácí dvakrát nebezpečně vystřelili. První rána letěla těsně nad branku a druhou umístěnou střelu Maňák vyrazil na rohový kop. „Jablonec měl vážnou příležitost v 15. minutě, když Havrdič pronikl s míčem až do vápna, ale jeho střela jen těsně minula růžek pardubické branky,“ popsal velkou šanci Jablonce vedoucí týmu dorostu FK Jablonec 97 Pavel Bursa. Ve 30. minutě domácí Veverka pronikl obranou hostů do vápna, kde ho Maňák nedovoleně zastavil. Následnou penaltu bezpečně proměnil Černík. Po obrátce Pardubice pokračovaly v aktivní hře a ve 48. minutě třikrát nebezpečně ostřelovaly jabloneckou svatyni. “V 58. minutě střelu Pardubic z trestného kopu z levé strany Maňák vytěsnil na břevno. V 61. minutě opět zaúřadoval Maňák, který reflexivně vyboxoval střelu letící do branky,“ zmínil dvě vyniknutí Maňáka vedoucí. V 90. minutě domácí korunovali svůj výkon druhou brankou. Nejprve se střela z dálky odrazila od břevna a z odraženého míče po kombinační akci domácí kapitán Kudrna zvýšil na konečných 2:0.
FK Jablonec: Maňák – Soukup (46.Chlomek), Pszyk, Mička, Hlubuček – Kavka, Mařas (58.Bangha), Havrdič, Vávra – Moravec (75.Zeba), Mešanovic (78.Hartman).
Pardubice – Jablonec 1:3 (0:0)
Po nezáživném prvním poločase otevřel skóre krásnou střelou do šibenice Kopecký. „Potom střelou k tyči přidal gól Ruman a vypadalo to, že už si hráči pohlídají vítězství. V 73. minutě ale soupeř z rohového kopu snížil a zápas se začal dramatizovat. Za dvě minuty však už bylo všechno jinak, to když se trefil Zeman a soupeř se už nezmohl na zvrat utkání,“ zrekapituloval utkání vedoucí týmu Pavel Bukvic.
Branky: 52. Kopecký, 67. Ruman, 75. Zeman. FK 97: Němec - Roček, Hejral, Winzig, Braun - Ráček (71. Novák), Ruman, Šilhán, Kopecký ( 63. Meduna ) - Zeman, Hlubuček.