Na začátku utkání se naši hráči dostali pod tlak, když si nedokázali prvních 10 minut přihrát. Soupeř to potrestal v 11. minutě, kdy domácí Mašek vystihl přihrávku Kopeckého a řítil se sám na gólmana, kterému udělal kličku a pohodlně zakončil do prázdné branky. Stav 1:0.

Domácí, povzbuzeni prvním gólem, drželi míč na svých kopačkách a jablonečtí běhali tak, jak chtěli domácí a když už míč získali, hloupými chybami nebo vlastní zbrklostí o něho zase přišli. Aktivní Mašek ve 23. minutě unikl po levé straně a předložil míč na vápno nabíhajícímu Kdolskému, který střelu namířil do levého dolního růžku jabloneckého brankáře Králíčka. Stav 2:0.

Příbram působila velmi jistým dojmem, a naši se pořád nemohli dostat do tempa. Ve 31. minutě Fejtl hledal dlouhým pasem nabíhajícího Maška, který sklepl míč pro Haase, ale jeho střelecký pokus brankář zlikvidoval.

V 35. minutě se poprvé do vážnější šance dostali i jablonečtí, když Linka uvolnil na levé straně nabíhajícího Vodičku, který střídal zraněného Dvořáka, a ten centroval před bránu, kde nabíhající Štemberk hlavou minul.

V 42. minutě zahrozili opět domácí a znovu to byl domácí Mašek, který dělal našim obráncům velké starosti. Naštěstí tentokrát svůj průnik zakončil jen slabou střelou mimo branku.

Ani poločasová přestávka našim hochům tentokrát nepomohla a domácí měli stále převahu na svých kopačkách. Hned ve 49. minutě se příbramský Dvořák řítil středem hřiště a na poslední chvíli mu sice Šidlo odkopl míč, který se ale odrazil pouze k Hanušovi, a ten z prvního dotyku uklidil míč za hostujícího brankáře. Stav 3:0.

Domácí si potom ješte vytvořili další 3 šance ke skórování, ale naštěstí pro nás, neproměnili. Postupně své šance zahazovali Mašek, Kdolský a Haas. V 60. minutě unikl po pravé straně Soldát a jeho centr našel ve vápně nohu Maška, který opět rozvlnil síť za našim brankářem Králíčkem. Stav 4:0.

Na našich hráčích byla vidět nemohoucnost vymyslet nějakou pořádnou kloudnou akci. V 72. minutě se uvolnil ve vápně domácí Haas, ale mířil pouze nad branku. V 81. minutě se nám podařila krásná akce přes pravou stranu, kdy Štěpánek hledal ve vápně Doubice, který ovšem promarnil svoji šanci a domácí obrana mu míč odkopla. V 85. minutě se do šance dostal Pavlata, ale jeho střela skončila těsně nad domácí brankou.

A tak se hráči Jablonce v posledním zápase sezóny vůbec nepředvedli a prohráli vysoko 4:0. Ale i tak si zaslouží obdiv, když za celé jaro prohráli pouze 2 zápasy z 15 a získali z nich celkem 39 bodů. Jablonci tak celkově patří druhá příčka v tabulce starších dorostenců. Mladší kolegové prohráli v Příbrami 4:2 a v tabulce skončili na 6. místě.

Příbram – Jablonec 4:0 (2:0)
Branky: 11. a 60. Mašek, 23. Kdolský, 49. Hanuš. ŽK: 28. Dvořák (Příbram). Příbram: Stařeček – Fejtl, Brotánek, Šindelář, Mára – Soldát (75. Hutta), Kdolský, Dvořák, Hanuš (81. Lípa) – Mašek, Haas (85. Königsmark). Jablonec: Králíček – Barcuch, Kopecký (62. Karásek), Šidlo, Bulíř – Štěpánek, Dvořák (25. Vodička), Linka, Doubic – Pavlata, Štemberk (58. Heinl).

PETR BUKVIC