Trenér Václav Kotal měl k dispozici 19 hráčů z 22. Nová akvizice Daniel Silva Rossi z Olomouce se k týmu připojí později. Technicky dobře vybavený Brazilec se totiž vrací z domova až ve čtvrtek večer, takže ke konci týdne by už měl být v Jablonci. Dále chyběl Anes Haurdić a do prvního tréninku se nezapojil ani Roman Valeš, kterého stále trápí zdravotní komplikace.

Na srazu nechyběl ani aktuálně nejlepší ligový střelec David Lafata. „Byl jsem týden s manželkou v Kanadě, to jsme si udělali takový výlet. A pak jsme byli doma. Přes rok moc na jihu Čech nejsme, tak jsme objížděli všechny známé. Takže takové klasické Vánoce," prozradil, jak trávil volné týdny Lafata.

Přeci jen zimní přestávka nebyla příliš dlouhá, ale za pár týdnů si stihl reprezentační útočník dostatečně odpočinout. „Mohlo to být delší, ale s tím nic nenaděláme. Už jsem se ale na kluky těšil," říká Lafata.

Právě dvojnásobný král střelců Gambrinus ligy David Lafata byl na stadionu mezi prvními a měl již připravené běžky na zimní přípravu. Právě klasické lyžování bude jednou z novinek, kterou trenér Václav Kotal pro své svěřence připravil. Lafata v minulém roce také absolvoval Jizerskou padesátku, takže jemu podle všeho běh na lyžích nebude dělat potíže. „Já se na to docela těším. Sice neříkám, že jsem nějaký velký lyžař, moc na tom neumím, ale je to zase něco jiného, jiný pohyb, a bude to dobré zpestření. Když tu máme tu možnost a sníh tady je, tak proč to nevyužít," míní dvaatřicetiletý střelec Lafata.

Celkově v kabině před zahájením srazu panovala velmi dobrá nálada. Tým je po polovině soutěže na druhém místě a ambice směřují k těm nejvyšším příčkám. Ovšem když se podíváme zpět na podzimní výsledky, tak Jablonec mohl mít na kontě mnohem víc bodů, takže hráči mají na čem pracovat.

Hned na úvod zimní přípravy, kterou zahájil Jablonec jako jeden z prvních v Gambrinus lize spolu se Slavií Praha, čekal na hráče trénink na umělé trávě ve Mšeně. Chybět nebudou ani tradiční fyzické testy někdy v průběhu ledna. V sobotu 5. ledna pak bude Jablonec startovat na halovém turnaji Indoor Fotbal Cup v liberecké Tipsport Areně a o pár dní později odstartuje svou pouť na zimní Tipsport lize v Praze. Ve středu 9. ledna bude hrát Baumit s Teplicemi, v sobotu 12. ledna nastoupí proti Bohemians 1905, dále ve středu vyzve tým Václava Kotala nedalekého soupeře z Liberce a poslední zápas ve skupině bude v sobotu 19. ledna proti Slavii Praha. V sobotu 26. ledna jsou pak na programu zápasy o umístění na turnaji. Posledním přípravným zápasem na domácí půdě by měl být duel s Táborskem, který se odehraje 2. února.

Jablonec pak čeká tradiční zahraniční soustředění, kde se může těšit na zajímavé soupeře. Zahraje si proti Dynamu Moskva, NK Mariboru a měl by se střetnout také se Steauou Bukurešť, to je ale stále v jednání, stejně jako čtvrtý soupeř na soustředění.

Kádr A-týmu Baumitu Jablonec pro zimní přípravu

Brankáři: Špit Michal, Valeš Roman, Fendrich Vilém; obránci: Beneš Vít, Eliáš Pavel, Jablonský Tomáš, Kubista Vojtěch, Kysela Marek, Novák Filip, Štochl Jakub, Simerský Dominik; záložníci: Čížek Tomáš, Kopic Jan, Kovařík Jan, Loučka Luboš, Piták Karel, Vaněk Ondřej, Zoubele Lukáš, Haurdić Anes, Rossi Daniel; útočníci: Lafata David, Třešňák Lukáš. Trenér: Václav Kotal.