Zásada - Velké Hamry B 4:2 (1:1)

Zásada po neúspěšném vstupu do začátku sezóny nastoupila s vědomím, že už je třeba zabrat a v domácím utkání naplno bodovat. Jenže již ve čtvrté minutě sehráli hosté po zbytečné ztrátě ve středu hřiště ideálně rychlý protiútok a po přesném přízemním centru z levého křídla otevřel skóre Horváth téměř do prázdné branky. Zásada se za celý první poločas nedostala do vyložené šance, hrozila pouze střelami z větší vzdálenosti a centry, které však nenašly ve vápně zakončující hráče. Důležitý okamžik přišel ve 44. minutě, kdy po závaru v pokutovém území podle rozhodčího fauloval hostující brankář Veselý Supernáta. Jakub Serbus penaltu proměnil a srovnal na 1:1. Do druhého dějství vstoupila Zásada mnohem aktivněji a vyústěním byla již ve 47. minutě branka Petra Fišera, který po pěkném pasu za obranu od Karla Běliny pálil tvrdou křižnou ranou přesně na zadní tyč. Po hodině hry se Jakub Serbus důrazně vrhl za přihrávkou mezi dva stopery a poté přehodil vybíhajícího brankáře a dal tak Zásadě dvoubrankové vedení. Výborně hrající Jakub Serbus mohl dosáhnout hattricku, ale v další šanci jej včasným vyběhnutím vychytal brankář Veselý. Utkání se zdramatizovalo v 76. minutě, kdy po faulu v pokutovém území zahrávali také hosté penaltu. První střelu ještě Petr Růžička Horváthovi vyrazil, ale na dorážku již nedosáhl. Ve zbytku utkání však Hamry na remízu nedosáhly, navíc v poslední minutě utekl obraně Karel Bělina, obešel i brankáře a uzavřel skóre na konečných 4:2 pro Zásadu.

Branky: 44. z pen. a 63. Serbus, 47. Fišer, 90. Bělina - 4. a 76. z pen. Horváth. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 4:4, ČK: 81. Provazník. Diváků: 120. Zásada: Růžička - Čurda, Bělina, Rožeň, Nezavdal (74. Neumann), Blažek T., Čech, Supernát (90. Princ), Serbus, Fišer, Daníček. V. Hamry: Veselý - Kavan, Horna (40. Morávek), Vít (73. Tesár), Pfeifer, Krejčí, Kobr, Malý, Strnad, Horváth, Říha (58. Provazník).

Jenišovice - Ruprechtice 1:1 (0:1)

Pětadvacet minut předváděly Ruprechtice slušný výkon a v něm se individuálně prosadil jejich Velek. Jenže s přibývajícími minutami přestali hostující hráči bojovat i běhat, a tak mohli být rádi, že byli domácí v několika šancích bezzubí. Hosté nepřidali gólovou pojistku, takže domácí dokázali vyrovnat z penalty po faulu na Hradeckého čtvrt hodiny před koncem. Až tato penalta hosty nakopla a z velkého tlaku bylo šancí jako máku. Jenže muška byla vychýlená a domácí zachránila třikrát tyč a jednou břevno.

Branky: 76. Šimek z pen. - 20. Velek. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Jenišovice: Sucharda - Straka, Šimek, Bubák, Svoboda - Hradecký, Kalousek, Zabokrcký, Resl - Holeček, Skalický (73. Vlasák).

Plavy - Hodkovice 2:1 (0:1)

Plavy přivítaly o svém slavnostním víkendu, kdy zdejší fotbal slavil 90 let od založení, nováčka soutěže z Hodkovic. Domácí do utkání vstoupili s dojmem, že soupeře půjde porazit samo od sebe, ale opak byl pravdou. Již ve 3. minutě hodkovičtí udeřili a Dostrašil otevřel skóre po centru Bendáka z pravé strany. Po inkasovaném gólu se domácí snažili výsledek otočit, ale opět se ukázala nedůrazná záloha v čele s Rimským, takže se obrat nekonal. Do druhého poločasu došlo ke změně v sestavě Plavů, kdy střídal právě nevýrazný Rimský, kterého nahradil Balatka. Tento tah trenéru Lubasovi vyšel a obraz hry se zlepšil. Přibylo šancí na straně Plavů a domácí se také dočkali branky, když v 65. minutě srovnal skóre Jón. Hosté se nechtěli spokojit s tím, že by mohli odjet bez bodů a pustili se do útočení. Tam ale vždy narazili na připraveného brankáře Lejska, který již podruhé v utkání nekapituloval. Naopak na druhé straně se po závaru v malém vápně nejlépe zorientoval Horák a svým gólem zařídil Plavům tři body za hubené vítězství 2:1.

Branky: 65. Jón, 79. Horák - 3. Dostrašil. Rozhodčí: Šimůnek, ŽK: 2:1. Diváků: 70. Plavy: F. Lejsek - Horák, Černý, Galbavý, Korotvička - Jón, Srbek (88. Červinka), Šimerda, L. Lejsek - Rimský (46. Balatka), Vokál (90. M. Lejsek). Hodkovice: Kvapil - Kraus, Bouška, Škopan, Michal Košek - Bendák, Bolard, Pánek, Nevyhoštěný - Matějka (20. D. Košek), Dostrašil.

Železný Brod B - Rovensko 2:1 (0:1)

Brodská rezerva se v úvodu soutěže herně trápí a i tentokrát nepodala přesvědčivý výkon. Brod byl po celý zápas sice lepším týmem, ale v sestavě, v jaké brodská rezerva na podzim hraje, by rozdíl měl být výraznější. Rovensko se ujalo lacino vedení v 15. minutě, když z pětadvaceti metrů napřáhl Procházka a střela k překvapení všech skončila v síti domácích. Rovensko mělo i další šanci, ale domácí brankář byl na místě. Brod měl sice převahu, ale útočným akcím chyběl nápad a navíc hostům výborně chytal brankář Vrabec. Ten ale byl paradoxně strůjcem obratu, když v 53. minutě neudržel slabou střelu Picka a Makula dorážkou vyrovnal. Poté Brod přišpendlil Rovensko ke své brance, a tak nakonec zasloužené vítězství rezerva uhrála. V 82. minutě přišla pěkná kombinace Brodu, kterou zakončil Havlíček střelou do prázdné branky. Nicméně hra rezervy má do představ hodně daleko.

Branky: 53. Makula, 82. Havlíček - 15. Procházka. Rozhodčí: Háša, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Ž. Brod: Kordík - Halama, P. Hadač, Brožek, Král - Picek, Berka, Aubrecht, Makula (70. Havlíček) - L. Hadač, Pala (70. Wanacki).

Lučany - Kokonín 5:3 (4:3)

Domácí hráči chtěli na domácím hřišti získat první letošní vítězství a šli tomu naproti již od prvních vteřin zápasu. Hned po rozehrávce se dostal do zakončení M. Dítě a otevřel velmi brzy skóre zápasu. Vedoucí branka Lučanům pomohla a ve 14. minutě se prosadil Hradecký. Lučany byly při chuti a ve 22. minutě zvyšoval již na 3:0 svým druhým gólem M. Dítě, tentokrát z přímého kopu. Jenže v 26. minutě využil Doubek nedorozumění brankáře Lučan s obranou a uklidil míč do prázdné brány. Lučanům ale vrátil tříbrankové vedení Kočí. Poslední slovo v prvním dějství ale měli hosté. Nejprve se Mrklas prosadil z penalty a těsně před odchodem do kabin dával na rozdíl jedné branky M. Šilhán. Ve druhém poločase se hrálo aktivně na obou stranách s tím, že hosté se snažili o co nejrychlejší vyrovnání. Jenže v 61. minutě napřáhl ze třiceti metrů Hradecký a z trestného kopu rozvlnil síť Kokonína po páté. To hosty zlomilo a utkání se dohrálo bez další změny stavu.

Branky: 1. a 22. M. Dítě, 14. a 61. Hradecký, 35. Kočí - 26. Doubek, 41. Mrklas z pen., 44. M. Šilhán. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 2:2. Diváků: 100. Lučany: Sobotík - Patočka, Vokuš, M. Dítě, Šindelář - J. Dítě, Killián, Hillebrand, Hradecký (65. Neprasil) - Kočí, Tesař. Kokonín: Chuchla - Malý, Doubek, Berndt, Winkler, Jabálek, Štichauer, M. Šilhán, Mrklas, J. Šilhán, Maixner. Střídali: Gut, Klacek.

Pěnčín - Držkov 0:2 (0:0)

Utkání dvou sousedů geografických i tabulkových mělo smutný začátek. Oba tábory se minutou ticha rozloučily se zesnulým Ivanem Matějčkem, dlouholetým funkcionářem Pěnčína a bývalým hráčem Držkova. Celý zápas se nesl ve znamení urputných soubojů a moc fotbalové krásy nepřinesl. Největší šance domácích přišla v 17. minutě. Pumrle nádherně vysunul do sóla Zapadla, který šel sám na Dvořáka, a vystřelil po jeho pravé ruce. Balón však, bohužel pro domácí, skončil na levé tyči a po brankové čáře vyskákal ven. V následujících minutách dvakrát zahrozil Držkov, ale skóre se nezměnilo.

Druhý poločas začal stoprocentní šancí Držkova. Míč, který již směřoval do opuštěné domácí branky, však vykopl Pleštil a udržel domácím čisté konto. Druhou velkou šanci druhé půle měli domácí. Zmařil ji však výborný Dvořák a dorážka Matúšky skončila na boční síti. Postupem času bylo všem jasnější, že jakmile některý z týmů vstřelí branku, stane se také vítězem celého utkání. Domácí kouč poslal na hřiště Langa, který hru oživil, ale ke gólu jeho zkvalitnění hry nevedlo. Naopak udeřilo na druhé straně. Zábojníkův centr do vápna nadělal domácím starosti, Hušek při odkopu trefil Pleštila a míč směřoval k volnému Linhartovi, který otevřel skóre zápasu. Pěnčín pak otevřel hru a snažil se více útočit. To se ale domácím nevyplatilo před koncem zápasu. Hušek přišel o míč, který získal hostující Zábojník, nacentroval do vápna, kde se Vaníček hlavou prosadil.

Branky: 77. Linhart, 86. Vaníček. Rozhodčí: T. Čuřík, ŽK: 3:3. Diváků: 110. Pěnčín: Pivrnec - Hušek, Pleštil, Matějček J., Matúška - Bukvic, Pumrle (73. Jiskra), Šikola (61. Lang), Pszyk (86. Matějček I.), Mastník - Zapadlo. Držkov: Dvořák E. - Čermák, Dvořák J. (59. Prousek), Machula, Hruška, Linhart (82. Berka), Just, Petrtýl, Vaněček, Zábojník, Vaníček.