Pak přišla situace, kdy mohli hosté navýšit skóre na 2:0, ale místo přihrávky Béma pod sebe na volného Huška volila nová posila střelu na branku, kterou domácí brankář ale zlikvidoval.

TJ Slovan Frýdlant – FC Pěnčín 6:4 (4:3)

Domácí v 7. a 9. minutě otočili skóre ve svůj prospěch (2:1). Obě obdržené branky byly po zbytečných ztrátách v pěnčínských řadách a rychlém přechodu soupeře do útočné fáze. Vyrovnání přišlo ve 20. minutě, kdy Pumrle zahrával rohový kop a našel na hranici malého vápna Heinricha, který nasměroval míč na branku, kde byl nejdůraznější Hušek a míč doklepl do sítě. Remízový stav netrval moc dlouho. „Domácí strhli vítězství ve 23. minutě po hrubé chybě v komunikaci dvou našich hráčů Pivrnec – Lang, kteří se nedohodli a soupeř toho využil střelou do odkryté branky (3:2). Už ve 29. minutě, kdy jsme se dostali kombinační souhrou našich středových hráčů před vápno domácích a průnikovou přihrávku Nemyrovského, který oslovil k sólu Béma do stoprocentní gólové šance. A nová jarní posila ji využila na výbornou (3:3),“ okomentoval průběh trenér Pěnčína.

Ve 35. soupeř znova odskočil na rozdíl jedné branky po vlastní chybě. V 60. nastala zbytečná ztráta záložníka Zapadla, který nepřesnou zpětnou přihrávkou dal šanci k úniku domácímu hráči a ten se nemýlil a zvýšil stav na 5:3 pro Frýdlant. Naděje vysvitla v 69. minutě. Z přímého kopu z hranice pokutového území zamířil do šibenice Bejda a oslavil tím své 41. narozeniny (5:4). Poslední slovo měli domácí. Míč se jim podařilo dostat do soupeřovy sítě v 90. minutě zápasu (6:4), kdy už Pěnčín zkoušel hrát v rozestavení 3:5:2, aby nepříznivý stav 5:4 vyrovnal. Ale to už se nepovedlo.

Hodnocení trenéra:,, Momentálně se potýkáme s velkou marodkou, možná i to hrálo určitou roli v dnešním zápase, ale vymlouvat se na to určitě nechceme a ani nebudeme. Z důvodu chřipky, či pracovního vytížení do Frýdlantu neodcestovali hráči Balásek, Záveský, P. Matějček, Halama, Ferenc, Fajfr a Bílek. Před zápasem jsme si v kabině řekli, že chceme zkvalitnit hru na míči, snažit se o co nejméně chyb v rozehrávce, zlepšit pohyb především bez míče a hrát naši kombinační hru s tím, že chceme více útočit, než tomu bylo v zápase s divizní Chrastavou, kde jsme se spíše bránili. Vstup do utkání se nám povedl, byli jsme první, kdo se ujal vedení. O chvíli později jsme mohli zvýšit na 2:0, ale špatné řešení útočné akce nám nevyšlo a následně přišel trest. Vedení 2:0 by nám určitě dodalo klid na našich kopačkách a hráli bychom s větší lehkostí. Místo toho jsme Frýdlant pustili do zápasu. Během dvou minut domácí otočili skóre zápasu a my prohrávali. Vše bylo zapříčiněno, že přišly zbytečné ztráty na polovině hřiště a soupeř využil našich chyb k rychlým brejkům, které gólově využil. Nejhorší je, že, abychom ty chyby odbourávali, tak je pořád dokola opakujeme. Na druhou stranu, šancí a náznaků jak vstřelit branku, jsme ve druhém poločase měli spoustu. Celkový výsledek mohl být pro naše barvy příznivější, ale prostě nám to tam dnes nespadlo. Dokonce jsme orazítkovali i dvakrát tyčku domácích. Celkově musím říci, že tento duel jsme si prohráli svými chybami sami. Za čtrnáct dní nás budou čekat Kosmonosy, kde se to pokusíme herně a i výsledkově napravit.“

Zápas s týmem FK Sedmihorky, který se měl konat 17.2. od 13:00 je z důvodu velké absence hráčů (chřipková epidemie) ZRUŠEN.

Sestava: Pivrnec / Matějček I., Majtějček J., Bejda, Heinrich, Lang, Pumrle, Randák, Nemyrovskyy, Zapadlo, Bém, Hušek, Panuscik, Ondrejčík, Karaqi.
Střelci: 1′ Pumrle, 19′ Hušek, 29′ Bém, 69′ Bejda
Šance: 12: 20. Střely na: 10:17. Střely mimo: 5:8. Rohové kopy: 0:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:10. ŽK: 0:0. ČK: 0:0