Zejména dvě domácí porážky s Brnem a Ostravou připraví fotbalisty Teplic o ligový titul. Na tom se fotbaloví experti shodli. Podle nich bude pro tým ze Stínadel za dané situace úspěchem, když v tabulce skončí do třetí příčky a dostanou se do pohárové Evropy.

„Teplice dvakrát prohrály doma, ztratily na Bohemians 1905 a body neuhrály ani v Liberci, to se nemělo stát,“ říká fotbalový internacionál Stanislav Pelc.
„Teplice mají rituálně horší jaro, bude pro ně úspěch, když si vybojují účast v evropských pohárech,“ souhlasí jejich bývalý hráč Jiří Maliga.

Oba odborníci příliš nevěří ani druhému klubu z regionu - Jablonci.

„V závěru budou vedle momentální formy rozhodovat i zkušenosti, které jsou k nezaplacení. Nevím, jak se s tlakem v závěru soutěže Jablonec vyrovná, ale uvidíme,“ nechce přece jen dělat Pelc unáhlené závěry.

Favoritem číslo jedna je nyní Sparta. „Ostrava může zlobit, ale radovat se bude Sparta. Další krok udělala pondělním vítězstvím 1:0 v derby, je silná i mimo hřiště. Má nepsané výhody, což jsme viděli i při faulu Tomáše Řepky. Každý jiný hráč by za jeho zákrok na Kyselu dostal kartu, minimálně žlutou. On je pro Spartu potřebný, nedostal nic,“ tvrdí Maliga.

Pelc je malinko opatrnější. „Pro Spartu hovoří zkušenosti i široký kádr, ale hodně napoví její zápas v Ostravě,“ má jasno bývalý hráč Dukly.
Sparta, Jablonec i Teplice odehrají v posledních šesti kolech tři duely doma a tři venku. Teplice hrají v Jablonci i na Spartě, jediná Ostrava má před sebou čtyři zápasy na hřištích soupeřů.

„To klíčové být nemusí. Ostravští jsou v euforii, fanoušci za nimi jezdí. Baník jsem viděl v Teplicích, má dobře poskládaný tým, který dokáže vyhrát i na soupeřových hřištích,“ domnívá se Pelc.

Zda se odhady expertů potvrdí, bude zřejmé v sobotu 15. května, to první fotbalová liga končí.