Neproměňování penalt, výkony v prvním poločase, ale i složení týmu v jarní části naší nejvyšší soutěže. To bylo několik otázek směrem od fanoušků Jablonce k trenéru Šilhavému a jeho svěřencům během další moderované besedy. Kromě nich se do diskuze zapojil i generální ředitel severočeského klubu Petr Doležal. „Tentokrát byl termín zvolen ještě před koncem podzimní části s ohledem na kratší zimní přestávku," vysvětlil tiskový mluvčí Štěpán Hanuš, který také nechyběl.

Tentokrát přišlo do multifunkčního sálu Střelnice diskutovat méně fanoušků, než tomu bylo v předchozích případech. „Dnes je ta účast nejmenší, nicméně má to asi i logický důvod. V tabulce se nám nedaří tolik, jak bychom si představovali. Bohužel takový je fotbal," komentoval hned v úvodu slabší návštěvu Petr Doležal.

Před Plzní věří v dobrou podívanou

Domácí lodivod Šilhavý měl v úvodu pouze krátký proslov a dal především prostor pro otázky samotných fanoušků a poděkoval jim za jejich účast. „Máme před sebou poslední dva zápasy. Vím, že ty domácí nám tolik radosti nenadělaly, ale čeká nás úřadující mistr ligy a první tým tabulky Plzeň. Já věřím, že i v dobách těžkých s námi budete a na stadion přijdete," řekl domácí kouč s tím, že věří v dobrý konec.

Fanoušky zajímalo v první řadě hodnocení podzimní části i vysvětlení, proč se od začátku sezóny nehrálo s určitou hráčskou osou. „Souhlasím, že poháry nás poznamenaly. S Kodaní to byl nádherný zápas, Ajax nám utekl, ale špatné utkání jsme neodehráli ani na Spartě. Potom jsme se dostali do útlumu, kdy jsme hledali předchozí formu," vysvětlil Šilhavý.

Mrzí jej především zápas s Boleslaví, kde, jak sám prohlásil, šlo o strašidelné utkání. Týmu navíc nevychází to, co mu vycházelo v minulé sezóně. Odešli navíc dva gólově a asistenčně velmi produktivní hráči.

Zraněný Trávník a odcházející Crnkić

Podle trenéra je to tak kombinace všeho. „Chápu fanoušky, že výsledky jsme dělali hlavně venku a doma nepředváděli to, co bychom v té druhé polovině podzimní části chtěli. Mrzí nás to a pracujeme na tom, aby se to zlepšilo. Bude to ovšem zase až na hřišti. Říkat si můžeme cokoliv. Hlavní bude výkon v zápase," dodal jablonecký trenér směrem k posledním dvěma utkáním, které mohou v očích fanoušků smazat některá zaváhání.

Přítomné zajímal také zdravotní stav Michala Trávníka a situace kolem Nermina Crnkiće. Po Jablonci totiž kolují různé verze příběhu. „Některé věci si necháme v kabině, ale Crnkić za nás nechtěl hrát a chce odejít, takže jsme zvolili tuto cestu," vysvětlil trenér Šilhavý.

Ovlivnit začátek zápasu je složité

Hovořilo se také na téma zápasových termínů a jejich začátků. „Bohužel ani pan Pelta s tím nic neudělá. Kupříkladu příjmy ze vstupného tvoří v Jablonci zhruba 0,8% příjmů rozpočtu," řekl generální ředitel Doležal. Situace je taková, že klubu přijde nařízený termín tři týdny dopředu a zatím není velká šance, jak s tím hnout. „S časy je to složité. Sám budu chtít v zimě vstoupit do jednání v rámci celé ligy, protože tento problém netrápí pouze nás, ale i další kluby," zmínil další iniciativu tiskový mluvčí Štěpán Hanuš.

„Dnes se to nese hodně v tom kritickém tónu. Chtěl bych se ovšem kluků i realizačního týmu trochu zastat. Byl zmiňován případ Liberce. Ten je velkým rivalem, ale v minulosti už vyhrál titul třikrát. Chybělo ovšem jenom pět minut ve finále poháru a on se do Evropy vůbec nedostal a kdo ví, jak by pro něj ta letošní sezóna vypadala. V tom je fotbal zajímavý. Stejný je i případ Juventusu Turín. Loni mistr ligy a letos se trápí," jmenoval na závěr některé příklady generální ředitel Doležal.