„Prioritou při výběru nového angažmá pro mě byla nabídka z první ligy, což Jablonec je,“ uvedl na webu Baumitu třiadvacetiletý defenzivní hráč, který doposud působil v Nitře.

Ve slovenské Corgoň lize si Farkaše vyhlídl František Komňacký, současný trenér severočechů, který v minulých sezonách koučoval Ružomberok.
„Obrannou řadu jsme chtěli doplnit o jednoho hráče, navíc Farkaš může hrát i z kraje zálohy. I to mluvilo v jeho prospěch. Je to dynamický rychlý hráč, kterých není nikdy dost, a jsem rád, že se jeho přestup dotáhl do konce,“ řekl spokojený trenér Komňacký Deníku.

Farkaš by měl být alternativou za Igora Žofčáka, kterého si stáhla Sparta. „Uvidíme, jestli si Farkaš řekne svými výkony na jaře o základní sestavu,“ netuší Komňacký.

V Jablonci byl slovenský záložník od začátku ledna na testech. Klub s ním podepsal platný kontrakt i proto, že Farkaš byl od nového roku bez smlouvy.
„Díky tomu to pro nás bylo výhodné. Nemuseli jsme platit výchovné,“ uvedl k přestupu Miroslav Pelta, místopředseda představenstva klubu.
Začátkem týdne prodloužili profesionální smlouvy v Jablonci dvacetiletí Adam Hloušek a Jan Vošahlík.

„Vedení jabloneckého klubu chce do budoucna více sázet na mladé hráče, u nichž je zřetelná perspektiva. V tomto smyslu není o kvalitách Adama Hlouška a Jana Vošahlíka pochybnost,“ informoval Pavel Paska ze společnosti ISM, která oba hráče zastupuje.

„Myslím, že prodloužení smluv s Vošahlíkem a Hlouškem je správným krokem na cestě, jíž by se měl Jablonec nyní ubírat,“ doplnil Pelta.