FK Baumit na soustředění podlehl Cottbusu 0:3

Fürstenwalde, Jablonec n. N. - Trenér František Komňacký: Ukázalo se, že i průměrný tým německé bundesligy převyšuje celek z naší české ligy. V rámci soustředění sehráli ve čtvrtek prvoligoví fotbalisté FK Baumit Jablonec v německém Fürstenwalde, vzdáleném 45 km jižně od Drážďan, přátelské utkání s bundesligovou Energií Cottbus a prohráli 0:3 po poločase 0:1.

19.7.2008

Na snímku jedna z posil jabloneckého týmu Adam Kocourek v souboji o míč s jedním z domácích hráčů. V zelených dresech přihlížejí jablonečtí Loučka a Hesek ( č.27) Foto: Antonín Bělonožník

Hned v prvním zápase na německém soustředění čekal svěřence trenéra Komňackého jeden z nejtěžších protivníků v přípravě.
Momentálně jediný zástupce z území bývalé NDR v bundeslize byl založen roku 1966. V právě skončené sezoně skončila Energie na čtrnácté příčce, jejím fotbalistům se dařilo především na vlastním stadionu, naopak venku posbírali pouhých deset bodů za jediné vítězství a sedm remíz.

Bundesligová soutěž začíná o čtrnáct dní později, než nejvyšší prvoligová soutěž v Čechách. Cottbus (česky Chotěbuz) už měl před utkáním s Jabloncem za sebou pět přípravných zápasů, s bilancí tří vysokých vítězství a dvou porážek od dánského Midtjyllandu a třetiligového německého Paderbornu.
Trenér Prasnikar dokázal klub loni zachránit před hrozbou sestupu, a i proto mu byla prodloužena smlouva až do roku 2010.

Energie si před startem nové sezony definitivně pojistila služby útočníka Štrasburku Dimitara Angelova, přišel také obránce tureckého Trabzonsporu Cagas Adan. V týmu loni působil také český útočník Michal Papadopulos, který zde byl na hostování z Leverkusenu, Energie však neuplatnila nabídnutou opci, a tak se český útočník letos objeví v Gambrinus lize v barvách Mladé Boleslavi.

Jablonečtí inkasovali první branku po půlhodině hry a hned po obrátce německý tým zvýšil na dvougólový rozdíl.
Převahu domácích vyjádřil v pětašedesáté minutě svým druhým gólem Skela a o výsledku bylo rozhodnuto.

„Zápas ukázal, že i průměrný tým německé bundesligy převyšuje celek z naší české ligy. Soupeř byl jasně lepší, měl navrch v pohybu, důrazu v osobních soubojích a celých devadesát minut hru pod kontrolou. Ukázalo se, že na herním pojetí musíme ještě zapracovat, ale do začátku ligy máme ještě čas,“ řekl jablonecký kouč František Komňacký.

ENERGIE COTTBUS – FK BAUMIT JABLONEC 3:0 (1:0)
Branky: 33, a 65. Skela, 49. Rangelov. Sestava Jablonce – I. poločas: Špit – Stožický, Homola, Huber, Hamouz – Michálek, Pavlík, Loučka, Kocourek – Klapka, Hesek. II. poločas: Špit – Zábojník, Eliáš, Homola (75. Peškar), Krejčí – Michálek (65. Haurdič), Pavlík (65. Šisler), Žofčák, Hloušek – Hesek (75. Rathauz), Mešanovič.
Další zápas je na jabloneckém soustředění v Německu na programu dnes. FK Baumit Jablonec se střetne s účastníkem Regionalligy (3. nejvyšší soutěž), týmem Chemnitzer SC.

19.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2016 v Jablonci nad Nisou

Blíží se vyhlášení nejlepších sportovců Jablonecka

Stočené tachometry a zapírání majitelů. České autobazary propadly při kontrole

Po půlce ledna konečně přichází zima. Lyžaři, sáňkaři, nastal váš čas

Jablonecko - Díky vydatnému sněžení se rozjíždějí i vleky v podhůří Jizerských hor a Krkonoš.

Jak modelovat chrup? Budoucí zubní technici ukázali, co umí

Ústecký kraj /FOTOGALERIE/- Ústí nad Labem hostilo druhý ročník soutěže Ústecký dent. Zúčastnili se studenti z celé republiky i Německa.