Liberecký trenér Ladislav Škorpil nezažil hořkost porážky ani ve svém 11. podještědském derby. Slovan si veze z Jablonce tři body za vítězství 1:2.
Zápas připomínal památné utkání z roku 2002, ve kterém Liberečtí vedli již 3:0, nakonec však pouze remizovali 3:3.
„V poločase jsme si na to vzpomenuli,“ řekl pamětník ztraceného zápasu Jan Nezmar.
I ve 27. derby hosté z Liberce vedli již 2:0, přesto Jablonec snížil, mocně dotahoval a Liberec se o vítězství ve druhém poločase právem strachoval.
V první půli dal Liberec sousednímu městu lekci z fotbalu.
Nejprve nekompromisně skóroval do základní sestavy se navrátivší Jan Blažek, o deset minut později zvyšoval na 2:0 hlavou Jan Nezmar.
Svým třetím gólem v historii derby vyrovnal rekord Lazzara Liuniho, který se ve vzájemných zápasech Liberce a Jablonce trefil rovněž třikrát.
„První poločas jsme prohospodařili. Výsledkově se nám vůbec nepovedl,“ smutnil jablonecký Miroslav Baranek.
Jablonečtí fotbalisté hrozili v prvním poločase především z rohových kopů. Největší šanci měl pět minut před přestávkou Milan Fukal, Zlámal však jeho hlavičku chytil.
Zatápět začal Jablonec až ve druhém poločase. Krev do žil jim vlil gól Jana Svátka v 61. minutě, když na přesnou přízemní střelu gólman Zlámal nedosáhl.
„Když jsme dostali gól, zbytečně jsme zalezli a bránili jednogólový náskok,“ řekl Jan Blažek.
V poslední půlhodině se Liberečtí bránili, jablonečtí fotbalisté se hnali za vyrovnáním, Slovan si však tentokrát vítězství vzít nenechal.
Liberec díky vítězství odskočil svému soupeřovi o tři body.

FK Jablonec 97 - FC Slovan Liberec 2:1, poločas 0:2, Branky: 19. Blažek, 29. Nezmar - 61. Svátek, ŽK: Krejčí, Valenta, Diváků: 3925, Rozhodčí: Franěk - Kordula, Handlíř.

Sestavy: FK Jablonec 97: Špit - Flachbart, Homola, Fukal, Krejčí - Baranek, Eliáš (36. Svátek), Loučka, Hloušek - Klapka (72. Valenta), Zelenka

FC Slovan Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Petrouš, Janů - Frejlach (66. Dohnálek), Bílek, Hodúr (84. Bejbl), Papoušek - Blažek (77. Dort), Nezmar