Ve Zlíně jste vyhráli nejtěsnějším rozdílem 1:0 a získali cenné vítězství, jak těžké to bylo utkání?

Těžké to bylo především ve druhé půli, kdy nás Zlín opticky přehrával. Naštěstí pro nás nakopával dlouhé balóny, čímž nám bránění hodně usnadnil, protože máme v obraně velmi dobré hlavičkáře, kteří si s nakopávanými míči poradili. Řekl bych, že tím nám to hodně usnadnil, a my ho nepustili do přečíslení.

Hra podle všech informací nebyla nejkrásnější, ale v současné době, ve které je Jablonec ve spodních patrech tabulky, jsou asi důležitější body než výkon?

To určitě, především v době, kdy jsme hráli o deseti, jsme nehráli na krásu, ale na udržení výsledku a vše jsme podřídili zisku tří bodů. Ty jsou pro nás v současné době nejdůležitější, když víme, co v našem postavení každý bod znamená.

Po příchodu Františka Komňackého jste se vrátil do základní sestavy. Znamená to, že máte pod novým trenérem novou motivaci?

Určitě. To má nyní každý. Nový trenér mě vrátil do áčka a do základu, což je pro mne potěšující. Cítím důvěru od trenéra, což je pro mé působení na hřišti i na tréninku důležité. Já se mu tu důvěru snažím na tréninku a v zápasech vrátit.

Za sedm dní hrajete v Chance aréně regionální derby se Slovanem Liberec, jak vy takové derby vnímáte?

Každé derby, které jsme hráli, ať je to pražských S nebo tohle krajské, je něčím specifické. Já osobně se na takové utkání těším více než na běžné ligové. Kromě toho hrajeme v domácím prostředí a Liberec není tak silný jako v minulosti, takže věřím, že ho doma porazíme.

Bude pro vás osobně mít utkání jiný náboj i z toho pohledu, že Liberec je na tom v tabulce podobně jako Jablonec a na liberecké lavičce je v roli asistenta Luboš Kozel, bývalý trenér Jablonce?

Určitě ano, je to motivace navíc. Luboš Kozel je pro mě osobně motivace navíc, je to náš bývalý trenér, který mě trochu v mé kariéře přibrzdil.