„Na tyčky to bylo jedna jedna, ale celkově jsme šancí měli v první půli více. Jen já jsem se ocitl ve dvou, při první jsem těsně minul branku, při druhé mi střelu, tuším Zábojník, zablokoval,“ řekl po poločasovém střídání Vodehnal. To však již Hradec prohrával 0:1, neboť první branku zápasu vstřelil v závěru poločasu Adam Hloušek, který v koncovce zachoval chladnou hlavu, a poté co se zbavil obránce, snadno překonal Podhajského.

Do druhé půle oba trenéři své kádry prostřídali a Jablonec již byl jasně lepší a svoji herní převahu vyjádřil dalšími třemi brankami. Dvě dal nový jablonecký hráč Pavol Straka. První po rohovém kopu hlavou a druhou poté, co ho po krásné individuální akci poslal do sóla Filip Klapka. Straka pak chytře obhodil vyběhnuvšího brankáře Frydrycha. „Byl to dobrý zápas na kvalitním terénu, hrálo se mi dobře, jen fotbal je zde tvrdší, než na který jsem byl zvyklý“ sdělil po zápase autor dvou branek, který je v Jablonci necelý týden.

Tečku za utkáním pak udělal těsně před jeho koncem Josef Hamouz. Hradec tak z Jablonce odjel se čtyřmi brankami, což hostujícímu trenérovi vadilo méně, než hra, kterou jeho svěřenci předváděli. „Pro nás to bylo přínosné utkání. Jablonec hrál takový fotbal, jaký bych chtěl, abychom hráli my. Šance jsme v první půlce sice měli, ale herní projev v zápase nebyl dobrý. Jablonec nám ukázal, jaký je moderní herní trend,“ konstatoval po utkání trenér Hradce Králové Pavel Malura. Jablonecký trenér byl s hrou svých svěřenců o poznání spokojenější. „Zápasem s Hradcem jsme završili soustředění, které jsme měli v Jablonci. Vyzkoušeli jsme takřka všechny hráče, se kterými počítáme na jaro, tedy vyjma zraněných Homoly, Fukala a Špita. Hradec se ukázal jako zdatný soupeř, s hrou jsem vcelku spokojen,“ pravil po zápase Komňacký.

Branky: 52. a 75. Straka, 41. Hloušek, 90. Hamouz. Rozhodčí: Bílek. FK 97: I. poločas: Bobok – Laciga, Zábojník, Krejčí, Adam – Baranek, Loučka, Valenta, Hloušek – Mešanovic, Necid. II. poločas: Bobok – Zábojník (60. Laciga), Huber, Krejčí , Hamouz – Fujerik, Eliáš, Haurdič, Hloušek (60. Adam) – Klapka, Straka,.