Fotbalisté FK Jablonec 97 měli na cestě autobusem k utkání čtvrtého kola Poháru ČMFS nehodu. Včera večer asi čtyřicet kilometrů před cílem ve Frýdku-Místku vybočil do jejich směru protijedoucí přívěs nákladního vozu, který následně z místa srážky ujel.
Hráči vyvázli z nehody na Novojičínsku jen s mírným šokem, řidič autokaru byl pořezán od skla.
Hráči prý vyvázli jen s velkým štěstím. „Prý se ozvala hrozná rána. Neskutečné je, že řidič návěsu, který to do autobusu napálil, odjel,“ řekl ČTK šéf klubu Miroslav Pelta, který se s týmem jedoucím do Frýdku-Místku spojil telefonicky. Podle operačního důstojníka novojičínské policie později nákladní vůz havaroval, když narazil do rovněž protijedoucí dodávky. Policie nehodu začala vyšetřovat.
Středeční duel by nehoda jabloneckých fotbalistů neměla ovlivnit. „Všechno by mělo být v pořádku,“ ujistil Pelta. Šokovaní hráči na místě srážky čekali na taxíky, které je převezly do hotelu ve Frýdku-Místku. „Měli jsme ale velké štěstí,“ podotkl přechodný kouč Jozef Weber, který pro středeční utkání nahradil v pondělí odvolaného Luboše Kozla. Už v pátek by ho však měl vystřídat nový kouč, podle zákulisních informací jím bude František Komňacký.