Vedení klubu se rozhodlo udělit mužstvu finanční pokutu ve výši prémie za vítězství. „Výkon našich hráčů a předvedená hra mužstva v utkání s Příbramí nesplnila naše představy, jak by se měl tým prezentovat při domácích zápasech. Hráči svým přístupem neprospěli jménu klubu, přízni našich fanoušků a obchodních partnerů. Udělená finanční pokuta ve výši prémie za ligové vítězství je jasným signálem, že nám takový výkon není lhostejný,“ okomentoval za představenstvo výkonný ředitel Petr Flodrman.

K vývoji událostí nepřispěly ani vzpomínky na duel loňského posledního kola na Střelnici. „Na druhou stranu se ale zároveň veřejně ohrazujeme proti spekulacím veřejnosti, že by měl být nedělní zápas jakkoliv ovlivněn. Před tímto kolem jsme ztráceli na pohárové příčky pět bodů a není proto pravda, že by našemu mužstvu v zápase o nic nešlo. Tím spíš nás ale výkon hráčů zaskočil a musíme na něj reagovat,“ zdůraznil Petr Flodrman.

Jablonec - Příbram 2:4.
Jablonec selhal, od Příbrami dostal čtyři góly. Opět jí pomáhá zachránit ligu

„Ten výkon určitě neodpovídal našim možnostem. Víme o tom. Pokuty jsou asi na místě a my je akceptujeme,“ komentoval krok vedení klubu asistent kapitána mužstva Vít Beneš.

FK Jablonec – Příbram 2:4

Jablonecký tým bude mít šanci na reparát už tuto neděli, 30. dubna, od 17.30 hodin na půdě vedoucího týmu tabulky pražské Slavie. V Edenu musí Jablonečtí dokázat, že na soupeře a lepší určitě výkony.