Smutné loučení s ligovou sezonou lze očekávat v dnešním utkání Jablonce se Slováckem. Domácí klub sice může slavit účast v Evropském poháru, ale loučí se se svým trenérem Petrem Radou, který na Střelnici čtyři léta působil.
“S Petrem Radou jsme se dohodli na tom, že smlouvu neprodloužíme. Spolu s ním končí i asistent trenéra Zdeněk Klucký. Velice si vážíme práce, kterou v Jablonci za poslední čtyři roky vykonali,“ řekl generální ředitel FK Jablonec 97 Petr Flodrman.
Odchod Rady byl již avizovaný, ale fanoušci jabloneckého klubu věřili, že své rozhodnutí změní a v Jablonci zůstane. To se však nestalo a dnes povede zelenobílý tým v posledním zápase svého angažmá v Jablonci. „Byl jsem v Jablonci spokojen, jsou zde dobří lidé, kteří klub řídí velmi dobře. I fanoušci jsou klubu příznivě nakloněni. Lepší klima než v Jablonci jsem dosud nikde jinde nezažil a myslím, že takové má málokterý klub u nás. Neodchází se mi lehce, bude to smutné loučení. Přál bych si, aby se s námi přišlo rozloučit co nejvíce lidí, kterým bychom chtěli poděkovat vítězstvím,“ tvrdí Rada, o kterého mají zájem Teplice.
Spolu s trenéry oblékne naposledy ligový dres také kapitán Jozef Weber, který v lize odehrál 407 zápasů a dal pětadvacet branek. „Pocity nic moc, včera jsem měl poslední trénink, dnes zápas. Chtěl bych být na hřišti do konce života, ale to nejde, čas nelze zastavit,“ řekl před dnešním utkáním Jozef Weber, který s největší pravděpodobností v klubu zůstane, ale ve zcela jiné roli než doposud.