Turnov přijel do Pěnčína velmi sebevědomě a v prvních dvaceti minutách měl dvě velké šance. „ Ve 20. minutě jsme jen zázrakem neinkasovali, když jeden z hráčů hostů netrefil prázdnou branku,“ oddechl si zpětně místopředseda Pěnčína Jaroslav Strnad. I přes tyto šance hráli domácí s hosty poměrně vyrovnanou partii, ve které měli malinko opticky navrch hosté. „Poté se hrál zajímavý zápas. My jsme vycházeli ze zabezpečeně obrany, do které se po zranění vrátil exligový Roman Skuhravý a vnesl do hry jistotu a zkušenost,“ chválil Skuhravého Strnad. Pěnčín po každém získání míče vyrážel do brejků a z jednoho takového dal vítězný gól. „Po křižné nahrávce Sekeráka do běhu obešel Král obránce i brankáře Cimbála a do prázdné branky dal na 1:0,“ popsal rozhodující okamžik zápasu Strnad.
Druhá půle měla stejný průběh jako první. Domácí hráli zezadu a vyráželi do brejků. „Mnoho nechybělo v 80. minutě mohl Honza Mrklas, který se vrátil z Kypru, zvýšit na 2:0, ale byl nedovoleně zastaven, což sudí velkoryse přehlédl,“ zlobil se místopředseda. V závěru Pěnčín cenné vítězství ubránil a udělal výrazný krok k záchraně v soutěži.
Branka: 44., Král. Rozhodčí: Kříž ml.. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Pěnčín: Dyml – Heindrich, Skuhravý, L. Mrklas, Bém – J. Matějček, Nemyrovskyj (60. J. Mrklas), P. Daníček, Sekerák – Král (90. Lang), P. Matějček (80. Záveský).