Dnes hrají v Praze odvetu semifinále, kde budou hájit náskok 3:1 z domácího utkání. Sparta má formu jako hrom, ale Jablonec nic nevzdává.

„Podle formy Sparty nás čeká přetěžký soupeř, ale předem nic nevzdáváme. Škoda, že jsme si doma nechali vstřelit zbytečný gól. Chtělo by to, abychom tam jeden dali," říká Martin Doležal.

Sparta naposledy v poháru triumfovala před šesti lety, o rok dřív navíc jako jediný klub v historii samostatné české soutěže vyhrála pohár i ligu. „Soupeř má sice lepší výchozí pozici, ale upínáme se k tomu, abychom ztrátu dohnali a postoupili," řekl kouč Sparty Vítězslav Lavička.

Naopak jablonecký Baumit chce v poháru napravit nepříliš povedenou ligu, v níž mu čtyři kola před koncem patří osmá příčka.

„Všechno směřujeme ke středečnímu, pro nás velmi důležitému zápasu. Doufám, že odvedeme takový výkon, aby nám to stačilo k postupu, který všichni strašně chceme," řekl trenér severočeského celku Roman Skuhravý.

Podle něj má Jablonec dobrou výchozí pozici a nic prý na tom nezměnil ani inkasovaný gól. „Víme, že na Spartě s našimi výkyvy formy budeme muset hrát aktivně jako doma. Je nám jasné, že na Letné budeme muset vstřelit branku, protože tohle mužstvo hrát na 0:0 ani neumí," prohlásil.

Zápas na Letné začne ve středu v 18:00, utkání vysílá ČT sport.